Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Hotele pracownicze w Polsce- przeżytek czy przyszłość?

W jakich miastach w Polsce można przenocować za najmniejsze pieniądze? W hotelu pracowniczym lub na kwaterze robotniczej. Ceny za noc w hotelach pracowniczych startują się najczęściej od 15 zł, natomiast na prywatnych kwaterach robotniczych, sięgają już jedynie 5 zł za jedną noc

.
Ile jest podobnych obiektów? Wystarczy wprowadzić w okno hasło, np. noclegi pracownicze Łódź, bądź kwatery pracownicze Łódź, bądź dowolne inne miasto, aby dojść do wniosków, że nie brakuje ich obszarze Polski. Jak jest najczęściej szacowane w Polsce działa kilkaset kwater pracowniczych oferujących od kilkadziesiąt do ponad 100 tys. miejsc noclegowych.


weight loss
Author: Tanvir Alam
Source: http://www.flickr.com
Hotel robotniczy, hotel pracowniczy, hotel garnizonowy, dom asystenta, pielęgniarki, lekarza, policjanta, budowlańca, etc. Jakiej nazwy by nie nosiły, obiekty noclegowe tego typu służyły i były i są uznawane jako okresowe mieszkania dla grup pracowników. Kwatery pracownicze są w standardzie wyposażenia podobne do burs, akademików, czy domów akademickich, a z obiektów otwartej bazy noclegowej, do hosteli. Zazwyczaj posiadają w swojej ofercie kilkuosobowe lokale, wspólne kuchnie, sanitariaty na korytarzu (coraz rzadziej), pokoje integracyjne oraz pralnie. Usługi świadczone w tego typu obiektach są określane w zależności od ich charakteru, przeznaczenia i stopnia zamożności zakładu, który je prowadzi.

Chcesz wiedzieć więcej z owego ciekawego zagadnienia? Zatem dobrze trafiłeś. Po prostu kliknij tutaj (http://www.pischool.pl/kursy_dla_mlodziezy_i_doroslych/6/) i przenieś się do nowej witryny.

W przypadku hoteli utrzymywanych przez zakłady, to one decydują o cenach. Zasadniczo nie są one wysokie. Hotele pracownicze nie proponują z reguły sprzątania pokoi, wymiany pościeli, ani posiłków, uwzględnionych w obejmującą zazwyczaj nie dobę, ale miesiąc, cenę noclegów. To regulamin określa czy w pokojach mogą mieszkać nie tylko pracownicy, ale również ich rodziny.


wycieczki
Author: Vertex
Source: Vertex
W następstwie reformy ustrojowej państwa liczba i rola hoteli pracowniczych znacznie obniżyła się. Zmienił się rynek pracy, większość zakładów przemysłowych nie zatrudnia dużej liczby pracowników zamiejscowych, ogranicza też poziom świadczeń socjalnych. Znaczna część obiektów została zamknięta wydzielona i sprywatyzowana.


Znacznie różnie wygląda sytuacja w przypadku szkół wyższych, gdzie akademiki oraz hotele asystenta nieustannie są elementem struktury uczelni. Zbliżona sytuacja ma miejsce w przypadku nauczycieli, wojska, czy policji. Obiekty będące własnością niektórych innych branż, np. hotele - www.coraltravel.pl/Turcja/Side/hotel/SUNIS-ELITA/3967/40-260418-24FF.html - pocztowe Poczty Polskiej pełnią dziś najczęściej rolę ośrodków rekreacyjnych
.


Interesującym faktem jest to, że w niektórych regionach kraju powstają nowe, oczywiście odpowiadające współczesnym warunkom, hotele pracownicze. Za przykład może posłużyć niedawno powstała Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, w której z powodu braku lokalnej siły roboczej, powstały lokale zakładowe.