Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

O czym musimy pamiętać wyruszając w góry

W górach okoliczności pogodowe mogą zmieniać się z minuty na minutę i to diametralnie. Wyruszając na wyprawę w trakcie ładnej pogody, pełnej słońca oraz błękitnego nieba, nie mamy gwarancji, iż powracając pogoda będzie taka sama.
Bardzo prawdopodobne, iż może nas zaskoczyć burza z rzęsistym deszczem oraz porywistym wiatrem. Tutaj czas na bardzo ważną uwagę: gdy wychodzimy w góry w miejscu naszego zameldowania zostawmy informację o naszej planowanej trasie oraz o przybliżonej godzinie powrotu. Rzecz jasna nim to uczynimy musimy zaznajomić się z mapą jak też informatorami turystycznymi, ażeby podać właściwą trasę. Lepiej nie sugerować się ścieżkami w Google Maps oraz podobnych serwisach, najdokładniejsze informacje zawsze znajdą się w bieżącej mapce turystycznej rejonu. Na niej mamy do tego informacje o schroniskach turystycznych na trasie naszej ekskursji, bądź też szałasów czy leśniczówek, w jakich możemy się schronić w wypadku nagłego załamania pogody.


Potem należy się spakować oraz należycie ubrać. Podstawą jest praktyczne obuwie, rzecz jasna najlepiej kupić buty specjalnie określone na górskie wycieczki jakie oferuje praktycznie każdy sklep turystyczny, lecz mogą również być zwykłe, solidne adidasy. Dobrze jest zabrać ze sobą czapeczkę z daszkiem, aby uchronić się przed udarem słonecznym, do tego, mimo iż teraz mamy lato nie zaszkodzi spakować szal, zapasowe skarpetki, koszulę, płaszcz przeciwdeszczowy. Nie zapomnijmy o podręcznej apteczce, latarce, zapalarce (zapałki mogą zmoknąć), i o telefonie z w pełni naładowaną bateryjką a także zapisanymi numerami alarmowymi do GOPR.


Naturalnie należy pomyśleć o prowiancie oraz napitkach. Ich ilość zależy od rozciągłości, typu trasy a także tego, z kim wychodzimy na wymarsz. Standardowo zabierzmy z sobą kanapki oraz sztućce turystyczne. Możesz dodać batoniki energetyczne a także nieodzownie wodę. Rzecz jasna najlepiej jest tak ułożyć marszrutę, byśmy w połowie drogi mieli możność uzupełnić zapasy. Dla zainteresowanych: .
sztućce turystyczne
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Teraz czas na najistotniejszą zasadę ekskursji górskich. Otóż w góry wychodzimy o świcie, bowiem aura, jeżeli ma się popsuć, uczyni to najprawdopodobniej po południu.
Zwróćmy również uwagę na rodzaj naszej trasy, tak, żeby typ szlaku turystycznego był należycie dopasowany zarówno do naszej formy, jak również doświadczeń w górach.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy materiał, koniecznie zobacz jeszcze ten link! To świetna oferta (http://www.naturalskinclinic.pl/) i tutaj znajdziesz dodatkowe informacje.

Optymalna trasa musi uwzględniać kondycję, stan zdrowia, wiek, warunki atmosferyczne i wspomniane doświadczenie w włóczęgach górskich. Pełna oferta: