Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak przyodziać się w góry w lecie - przewodnik dla wakacyjnego włóczykija

Jak ubrać się w góry latem? Jaki wybrać ekwipunek oraz ubiór, ażeby spełnił swą funkcję? Czym pokierować się na sprawunkach, czy tylko opłatą? Zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów i wiele ludzi staje przed tymi dylematami. W krótkim przewodniku postaramy się doradzić, jak przygotować się na weekendową eskapadę oraz dłuższy wyjazd.

kilknij i sprawdź ofertę
Author: Susanne DaDavidsson
Source: http://www.flickr.com
Chodząc po górach albo przemierzając Europę autostopem, trzeba pomyśleć o odpowiednim plecaczku. Stylistyka to sprawa osobista. Na pierwszym planie powinna być ciężar oraz funkcjonalność. Zwracajmy uwagę na łatwość dostępu do wnętrza plecaka, najlepiej jeśli taka możność jest również z dołu oraz z boku; nie będzie trzeba wyciągać wszystkiego, aby dostać się do w głębi wsadzonej rzeczy.

Niezbędna będzie regulacja pasów w zależności od stopnia napełnienia plecaka. Sama konstrukcja pasów powinna zapobiegać "wrzynaniu" się w ramiona przy znacznym obciążeniu. Składnik, na który zbyt mało osób zwraca uwagę, to pas biodrowy.

Aby poszerzyć wiedzę na opisywany temat obejrzyj stronę (http://www.smartbodytrainer.pl/oferta/plany-treningowe-i-dietetyczne/), która ma fascynujące dane na ten temat - wystarczy kliknąć!

To dokładnie on winien przejmować główny ciężar (oczywiście nie mówimy w tej chwili o małym plecaku na parogodzinny spacerek, aby zmieścić butelkę wody i dokumenty). Bagaż oparty tylko na ramionach wymusza zgarbienie sylwetki, sprawia większe wyczerpanie, natomiast po całym dniu wędrówki ogromny ból ramion. Odzież turystyczna . Spodnie - przede wszystkim lekkie i oddychające.

Kurtki sportowe
Author: Adidas
Source: Adidas
Jeśli budżet nam na to pozwoli, dobrze jest przemyśleć kupno spodni z odpinanymi nogawkami. Nie można jednakże spodziewać się, iż będą one odpowiednie na deszczową pogodę. Spodnie z "wyższej półki" mają membranę, jednak w gorący dzień daleko w nich nie dojdziemy. Jednym z wielu wyjść mogą być szybkoschnące spodnie. Jeżeli natomiast idzie o kurtkę, w przeciwieństwie do spodni dobrze jest, a nawet trzeba, zwrócić uwagę na membranę.

Buty trekkingowe męskie. Podczas zakupu butów wiele osób zwraca uwagę na stylistykę, zapominając o ważnych parametrach. Przymierzając buty w sklepie, nie można mieć żadnych wątpliwości. Obuwie musi dawać nam odczucie, iż leży świetnie. Źle dobrane buty to udręka na szlaku i niszczenie stopy.

Jeżeli zaintrygowała Cię przedstawiana w tym wpisie tematyka, zobacz treść na stronie, którą zapewne również uznasz za przydatną.

Należyte buty ochraniające przed kontuzją, zadraśnięciem oraz niespodziankami w trawie czy leśnej ściółce (przykładowo żmijami), to buty powyżej kostki.