Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu dobrze jest przeczytać jakąś książkę? Bo to magia!

Nikogo chyba nie dziwi to, że zarówno osoby młodsze jak i starsze coraz częściej wybierają dobry film, równocześnie ”uciekając” od dobrej literatury. Dziś coraz rzadziej można spotkać pasjonatów książek, których do samego końca pochłania czytany bestseller. Niewielkiego zainteresowania literaturą można dopatrywać się w wielu przyczynach. Po pierwsze dużą rolę sprawują w tym procesie rodzice, którzy z powodu małej ilości czasu wolnego ze względu na codzienne zobowiązania, nie poświęcają własnym pociechom odpowiedniej ilości czasu i przez to w niewielkim stopniu przyczyniają się do rozwijania ich wyobraźni, przede wszystkim poprzez czytanie.
czytanie książek
Author: Herbert Guedes
Source: http://www.flickr.com
Kolejnym problemem jest wciąż rosnący rynek kinematografii, który mami coraz więcej miłośników. Łatwo zauważyć, że już większość obowiązkowych lektur w okresie szkolnym doczekało się własnej ekranizacji przez co uczniowie nawet nie myślą o przeczytaniu lektury, a przecież świat fantazji jest tak urozmaicony. Czytając możemy przenieść się do innego świata, ”widzieć” postacie, miejsca i wszelkie opisane elementy.

Zaintrygował Cię opisywany artykuł? Jeżeli tak, to przeczytaj dodatkowo szczegóły pod źródłem (https://lemans.pl/dla-grup/). Zobaczysz wtedy ponadto inne informacje związane z taką tematyką.

Dzięki temu rozbudowujemy swoją wyobraźnię i zagłębiamy się w wymyślony świat. Nie można stanowczo stwierdzić, że nie ma książki, która byłaby w stanie nas zainteresować.

stos książek
Author: weisserstier
Source: http://www.flickr.com
Na rynku dostępna jest tak ogromna liczba pozycji książkowych, stąd też każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wyróżnić wiele rodzajów literatury, dla przykładu można wymienić: historyczne, fantasy, horrory, pamiętniki, komedie, paranormalne romance, detektywistyczne, poradniki, psychologiczne, przygodowe, romanse oraz młodzieżowe. Przy tak sporym wyborze, ciężko odpowiedzieć sobie na pytanie co warto przeczytać? Moje ulubione to na przykład:

Jest wielu znanych i cenionych autorów, których wiele pozycji książkowych okrzyknięto bestsellerami. Jedną z przedstawionych osobistości jest Stephen King, uznany za mistrza horroru i literatury grozy. Swą przygodę z pisaniem rozpoczął już jako młodzieniec, a pomimo, że dziś osiągnął już wiek 66 lat, w dalszym ciągu pisze i wydaje książki, które zyskują niesłabnący podziw. W przeciągu swojej wieloletniej kariery opublikował około 65 książek i 25 komiksów.Pomimo tego jego fani czekają na następne historie napisane przez swego mistrza. Do najbardziej znanych dzieł Kinga zaliczamy między innymi: ”Pod kopułą”, „Blaze, saga „Mroczna wieża”, „Rose Madder”, „Bezsenność, ”Bastion”, ”Cujo” i oczywiście „Lśnienie”. O światowej sławie tego twórcy i popularności jego niesamowitych historii, świadczy fakt, że wiele pozycji książkowych doczekała się ekranizacji i przyciągnęła do kin grono jego zwolenników.

Pamiętajmy, że książki to skarbnica wiedzy i nieograniczonej fantazji, stąd też dlaczego by tego nie wykorzystać i nie zanurzyć się w ich świecie?