Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak wyłowić należyte buty trekkingowe?

Dobre obuwie trekkingowe to istotny sprzęt każdego podróżnika górskiego. Nie jest je banalnie wybrać, przede wszystkim kiedy weźmiemy pod atencję bogactwo stylów, rozmaite wielkości, materiały i rodzaje podeszwy. Powinny być zdatne do wykorzystania zarówno latem jak i zimą. Istotne znaczenie ma komfort stosowania. Jak w związku z tym wyłonić te odpowiednie?

Sudety, góry
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na zakup tego typu butów z początku należy określić, w jakich górach będziemy ich używać. Czy będą to przede wszystkim niskie góry typu Beskidy, albo wysokie jak Tatry czy Alpy, czy będziemy wykorzystywać je głównie latem, czy też szukamy butów wielozadaniowych, na każdą aurę i porę roku - oferta. Wybierając się w niższe góry, z przewagą piaszczystego podłoża wystarczą niskie buty górskie, które nie zakrywają kostki. Posiadają one właściwą podeszwę, nieprzemakalność, są wygodne, ale nie ochraniają kostki. Są lekkie i dobrze przepuszczają powietrze.

Wedle Ciebie omawiany materiał jest nieprawdopodobnie interesujący? Jeśli tak, to wejdź również na pomocne materiały (www.prokad.com.pl/bramy/bramy-garazowe-roletowe/), które zawierają tak samo atrakcyjne tematy.

Na poważniejsze szlaki z dominacją skalnego podłoża wyselekcjonujmy ich wysokie odpowiedniki , jakie chronią kostkę. Tego typu buty mają zazwyczaj twarde podeszwy, przez które z trudem wyczuć podłoże, skały itp. Na wypady bardzo niebezpieczne, np. w Alpy lub wspinaczki po lodowcu, dobierzmy buty górskie posiadające wzmocnienia, gruby gumowy otok, do którego można przypiąć raki mechaniczne. Przystaje jednak pamiętać, że są zbyt pancerne do wyprawy w Beskidy czy Tatry. Nie nadają się do tego zbyt.

Ten artykuł wydaje się być ciekawy? Masz chęć na więcej posty? Zatem nie ociągaj się i klikaj Hotel Żubrówka Białowieża w podany link.

Istotnym szczegółem doboru obuwia trekkingowego jest ich odporność na wodę i przewiewność. Wiemy przecież, że pogoda jest niestabilna i nigdy nie wiemy czego będziemy mogli się spodziewać na drodze. W tej kwestii mamy w rzeczy samej ogromny wybór, od typowych membran po specjalistyczne. Buty, które nie zawierają membrany, nierzadko oddychają lepiej, ale przemakają. Możemy je zaimpregnować dodatkowym preparatem. Kardynalnymi materiałami, z jakich są tworzone buty górskie są: skóra licowa, nubuk ewentualnie zamsz. Pożądane byłoby zwrócić uwagę, by na cholewce znajdowało się jak najmniej zaszyć. Najodpowiedniejsze, w największym stopniu wodoszczelne i oddychające są buty w zupełności przyrządzone ze skóry licowej. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych, wszystko zależne jest od rodzaju wykonania i stopnia bezpieczeństwa obuwia.

kliknij
Author: Jeremy Bronson
Source: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że porządne buty trekkingowe muszą szczędzić nasze palce w trakcie schodzenia, a także na wypadek uderzenia o kamień. W tym celu używane są wzmocnienia w frontalnej części buta, często w postaci gumowej otoczki, nie tylko z przodu, ale i dookoła cholewki. Na rynku jest niezliczony wybór tego rodzaju obuwia, w takim razie na pewno każdy człowiek odnajdzie coś dla siebie, czy to młody wędrownik, czy też fachowy.