Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Co sprawia, że bardzo lubimy filmy?

Warto odrobinę zastanowić się dlaczego ten człowiek, który nie bardzo przepada za kinematografią jest nietypowy. Naturalnie kinematografia nie jest dla każdego, lecz jakoś się tak złożyło, że większość z nas lubi obejrzeć co jakiś czas filmy dvd bądź wielce ostatnio popularne amerykańskie seriale telewizyjne.

telewizor
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
To znaczy produkcje TV to akurat były popularne już dekady temu, lecz dopiero takie seriale jak Oz albo Dexter sprawiły, że wreszcie telewizja już nie jest traktowana jako wielce ubogi krewny kinematografii. Niegdyś słynni aktorzy bali się występować w serialach, dziś to nie do pomyślenia.

No cóż, weźmy choćby w rachubę filmy dokumentalne: nierzadko ich podstawowym walorem jest edukacja, ale są również takie, które możemy oglądać jak typowy film. Przykładowo Michael Moore zwykł robić ciekawe filmy dokumentalne, które dla wielu osób są mądre, a na dodatek mądre, wielce oddziałujące na Stany Zjednoczone, świat. Przecież kiedy Moore kręcił filmy atakujące George`a Busha Jr, robiono dużo, aby opóźnić znacznie premierę filmu, bo zbliżały się wybory na prezydenta. Niezbyt lubiany w tym momencie człowiek co prawda wybrał wyścig o Biały Dom, ale i tak porządny film dokumentalny wielce oddziałuje na ludzi. Poza tym, mądrości nigdy zbyt wiele. Jeżeli mamy darmową naukę, trudno z takowej nie skorzystać, prawda?Dobre filmy, zwłaszcza filmy 3d (sprawdź tytuły w swojej kolekcji i zamów taniej: 3d filmy dokumentalne) oglądamy jednakże głównie dla uniesień i rozrywki.

Nie zwlekaj dłużej - kliknij tutaj - przeczytasz tam uwagi z witryny (https://qualityisland.pl/lekcja-1-selektory-proste/) dotyczące tej problematyki, one też zapewne bardzo Cię zainteresują.

Tak naprawdę nawet wybitne filmy, klasyki kinowe na miarę Amelii, Chłopców z Ferajny czy Skazanych na Shawshank zasadniczo nie charakteryzują się bardzo ambitnym poziomem. Tzn. to są bardzo ambitne filmy, kapitalne pod praktycznie wszystkimi względami, ale bądź co bądź jeżeli szukamy większej głębi, to raczej w księgarni, jakby nie patrzeć filmy mocniej umieją oddziaływać na nasze uczucie, tak się przynajmniej wydaje. Jeżeli tak nie jest, to autor artykułu usilnie prosi o przebaczenie.

No właśnie: w następnym artykule trzeba zastanowić się z jakich powodów popularne filmy na DVD i 3d są kochane przez większość kinomanów. Czy być może w przypadku takich filmów jak przykładowo Avatar nie można wspomnieć o typowym przeroście tzw. formy nad treścią. Pewnie to całkowicie nieobiektywne, lecz Avatar to tak czy siak genialny film.