Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak nie popsuć charakteru pupila?

Twierdzisz, że twoje dziecko miało zawsze dziwne zainteresowania? Już w w czasie, gdy miało zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i sposoby na zbudowanie pięknego ogrodu. Uważasz, że to najlepszy pomysł na zajęcie dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą mieć różne zainteresowania i choćby trwało to jedynie przez krótki czas warto pozwolić im na takie próbowanie. Ale – uwaga – pamiętajmy, że odpowiednie jest próbowanie z głową.

Dziecko z pluszakiem
Author: Miles Bannan
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nasze dziecko jest zafascynowane pieskami nie kupuj mu od razu czworonoga, podaruj mu na początek poradnik o psach, o ich hodowli, opiece, o ich możliwościach, o poszczególnych rasach, niech twoje dziecko pozna jak najwięcej ras, niech zobaczy, że taki pies to radość, ale również obowiązek.Po przeczytaniu takiejksiążki zweryfikuj jego wiedzę, jeśli będzie opowiadał ci o psach, jakby był wieloletnim hodowcą możesz zakupić mu czworonoga.przejrzyj serwis sucha karma dla kotaTo bowiem najlepszy sposób, żeby przygotować dziecko do poważnej roli. Niestety, bardzo często jest tak, że rodzice kupują swoim dzieciom w prezencie jakiegoś stworka, albo proszeni przez głównego zainteresowanego ulegają w końcu jego namowom.

A później… Nie ma kto się psem zająć, dziecko nie wypełnia swoich obowiązków, w konsekwencji takie niewinne zwierzątka często lądują w schroniskach. Pamiętajmy, że ta sprawa nie tyczy się tylko psów. Jeśli dziecko zakocha się w ptakach, kupmy mu taki poradnik o ptakach, niech poczyta o hodowli, odżywianiu i opiece, przygotujmy grunt pod przyszłe obowiązki. To podobnie, jak omawiane na wstępie rośliny i kwiaty, można bagatelizować, że nasza pociecha się nimi nie opiekuje, ale często zaczyna się od takich rzeczy, a później te zachowania przechodzą nie tylko na zwierzęta, ale i na najbliższych ludzi (zobacz jak najlepiej zająć się ukochanym pupilem: ptaki poradniki, hodowla).

Warto wychowywać mądre, odpowiedzialne dziecko. Nie dość, że sam na tym najwięcej skorzysta to zyskają też ludzie, z którymi będzie miał styczność, zyska przyszła jego rodzina, co więcej, taka osoba jest bardziej szanowana i bardziej lubiana. W przeciwnym razie nasz szkrab może pozostać takim egoistycznym, nieodpowiedzialnym dzieciakiem w dorosłym życiu, a wtedy na ciężko będzie nam zmienić cokolwiek.

Zobacz jak właściwie pielęgnować rośliny i kwiaty w domu i w ogrodzie: uprawa kwiatów - poradniki