Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Warto się wspinać!

Współcześnie niezwykle modne jest uprawianie sportu. Rozprzestrzeniający się trend na zdrowy tryb życia, dbałość o własną dietę i sylwetkę sprawiają, że ludzie powszechnie interesują się poprawieniem swojej kondycji. Najbardziej popularne jest oczywiście bieganie, jazda na rowerze czy po prostu uczęszczanie na siłownie, jednakże ci bardziej wymagający wybierają bardziej ekstremalne sporty, np. na wspinaczkę.
odwiedź tę stronę
Author: Jorge Bras
Source: http://www.flickr.com
Sposobów na uprawianie tej dyscypliny sportu jest w obecnych czasach bardzo wiele. Co ważne, niekoniecznie musimy wybierać się w góry aby móc się wspinać. W dużych miastach miastach funkcjonują specjalne kluby, oferujące sztuczne ściany do wspinaczki. Są to placówki bardzo dobre do trenowania i doskonalenia swoich umiejętności przed prawdziwym wyjściem w teren. Ściany te zwykle przyjmują formę paneli o różnym kącie nachylenia, z przykręconymi uchwytami mającymi bardzo różne kształty. Plusem tego typu wspinaczki jest niezależność od warunków atmosferycznych, a także duże bezpieczeństwo i precyzyjny wybór stopnia trudności.


Jeśli jednak jesteśmy spragnieni większej dawki wrażeń, powinniśmy zdecydować się na turystykę wysokogórską. Wspinaczka (sprzęt do wspinaczki) w terenie znacząco różni się od tej której doświadczamy na sztucznej ściance wewnątrz budynku. Co najważniejsze, mamy możliwość obcowania z naturą oraz nauki bezpośredniej współpracy z towarzyszami podróży. To właśnie umiejętność kooperacji jest kluczem do sukcesu i osiągnięcia planowanego szczytu.
śpiwory
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Oprócz dobrego wytrenowania i zaufania pomiędzy uczestnikami wyprawy istotnym aspektem jest także wyposażenie. Sprzęt, jaki ze sobą weźmiemy niejednokrotnie może odegrać fundamentalną rolę w przebiegu wspinaczki. Warto tu zwrócić uwagę na asortyment proponowany przez firmę DMM, specjalizującą się od wielu lat w sprzedaży akcesoriów wspinaczkowych. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie dobrze dobrany ubiór, obuwie, śpiwory i uprzęże są największym gwarantem przetrwania nawet w ekstremalnych warunkach - duży wybór śpiworów.
Bez względu na to, czy trenujemy tylko na sztucznych ściankach, czy też decydujemy się na prawdziwą eskapadę w góry, wspinaczka - https://www.alpinlife.pl/ - zawsze dostarcza wiele emocji. Pozytywnie wpływa na nasze mięśnie, jak również poprawia naszą kondycję fizyczną. Trudno zaprzeczyć, iż jest to sport, którego warto spróbować, szczególnie jeżeli nudzi nas spędzanie czasu wyłącznie na siłowni.