Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Co powinniśmy zobaczyć w Pieninach? Jakiego typu atrakcje tam na nas czekają?

W okresie letnim nasi rodacy często jeżdżą w Tatry oraz Karkonosze, nie pamiętając o Pieninach. A to w sumie jedno z najwspanialszych miejsc w Polsce. Pasmo to ciągnie się na długości trzydziestu pięciu kilometrów, zaś przełomy Dunajca można podzielić na 3 części.


Górska wyprawa
Source: www.citypictures.net
Author: fuyuki-method
Source: http://www.flickr.com
W Pieninach odnajdziemy wiele ciekawych miejsc, ten region jest pełen ciekawych zajęć dla każdego.

Jeżeli uważasz, że podane informacje są wartościowe, to odsyłam tam - tam także są zbliżone tematycznie dane, które warto zobaczyć.

Swoje miejsce znajdą miłośnicy przyrody, ale również fani historii i poszukiwacze skarbów. Jak najbardziej jednak popularny jest przełom Dunajca. To właściwie wielki hit nie tylko wśród polskich turystów, ale i zachwycają się nim goście z zagranicy.


Rzeka płynie na odcinku około 250 kilometrów na terenie Polski i Słowacji. Najbardziej ciekawa część jest pomiędzy Szczawnicą a Sromowcami Niżnymi. Pieniński Park Narodowy powstał w 1932 roku, to właśnie na jego terenie znajdziemy większość atrakcji Pienin. Ten obszar wygląda jak cudowna kraina, a to dzięki wspomnianemu we wcześniejszym fragmencie Dunajcowi, lecz również skalnym budowlom. Na tym terenie można odnaleźć unikatowe rośliny naczyniowe a także interesującą faunę, bardzo często są to bezkręgowce, a wśród nich gatunki owadów, jakich na próżno poszukiwać w innych miejscach w Polsce.


W Pieniny w każdym roku przyjeżdża bardzo dużo osób, i choć może stale nie jest to tak popularne miejsce jak Tatry czy Karkonosze, to zaczyna to ulegać zmianie. Z tego względu jest też dość duża baza noclegowa, więc jak noclegi Pieniny noclegi Koniaków pieniny maja rzeczywiście wiele do zaoferowania dla każdego. Nieważne jakiego typu komfort nam odpowiada, znajdziemy noclegi w różnorodnym standardzie. Może więc poszukujemy pokoju dwuosobowego, a może dla całej rodziny - nie ma kłopotu, gdyż z pewnością coś znajdziemy.