Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.Naturalnie nikt, kto jest właścicielem psa lub marzy o nim, nie podważy tego hasła.

Chociaż rasowy zwierzak może być też dobrą inwestycją. Jednakże utrzymanie rasowego pupila wymaga znacznie więcej wysiłku niż wychowanie nierasowego pieska. Jednak hodowcy nie narzekają. Oprócz bezcennych doświadczeń, jak duma z championa, można też dobrze zarobić.
Na czym polega zawodowa hodowla?
W pierwszej kolejności należy wybrać dostosowaną do naszych warunków mieszkalnych i finansowych rasę psa. Nierzadko przyszli hodowcy nie liczą się z kosztami i nabywają najdroższe psy, żeby w przyszłości móc prowadzić opłacalną hodowlę - Psy lubią karmę Arion. Dobrze jest mieć świadomość, że aby mieć kilka psów konieczne są właśPsy Zobacz artykułe warunki. Jeśli mieszkamy w niedużym domu, lepiej nie szukajmy dużego psa.Wiedzmy, że duże psy, żeby były radosne muszą się dobrze wybiegać – minimum trzy godziny w ciągu dnia. Rozważmy tę kwestię , jeśli mieszkamy w centrum miasta. Naturalnie nieduży ani brak terenów spacerowych nie skreśla nikogo, jako potencjalnego. Niektóre rasy nie maja skomplikowanych wymagań, jeśli chodzi o powierzchnię do biegania. Przykładowo popularna rasa Yorkshire Terrier, to dobre wyjście dla zapracowanego mieszczucha, bo nawet parka jest niewielkim kłopotem dla właściciela. Yorki nie potrzebują też długich, intensywnych spacerów.
Z kolei hodowla (jałówki cielne sprzedaż) dużego psa, jak na przykład rasy Mastif Tybetański, wymaga już wielokrotnie więcej zasobów. Ostatnio jest to pożądana rasa,przede wszystkim dlatego, że rodowodowe szczeniaki osiągają bardzo wysokie ceny, nawet do 5 tys. zł. Oczywiście można też kupić szczeniaka za znacznie mniejszą sumę, wiele zależy od linii rodowodowej psa.
W Polsce jest kilka hodowli tej sympatycznej rasy psów. Można wpisać w google hasło: mastif tybetański hodowla i z pewnością już na pierwszej stronie zlokalizujemy najlepszych w mieście hodowców. Jeżeli poważnie myślimy o rozmnożeniu naszego psa, nie należy oszczędzać przy kupnie. Warto również poradzić się specjalisty, ponieważ nierzadko zdarza się, że hodowcy są nieuczciwi(witaminy są psom potrzebne).