Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Popularne książki do słuchania, czyli dlaczego kupujemy audiobooki

Na dzień dzisiejszy książki możemy nabyć już nie tylko w zwykłej formie, ale również zapisane na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością wciąż jest to swego rodzaju absurd, jednakże wieku konsumentów chwali sobie książki utrwalone cyfrowo.

saga Wiedźmin audiobooki
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com
Stałym zainteresowaniem cieszą się audiobooki. Nieliczni wiedzą, że książka mówiona ma swoją tradycję. W Polsce już w latach 30. firma płytowa Orpheon zarejestrowała bajki Adama Mickiewicza, które czytał aktor i malarz Mariusz Maszyński. Na rynku pojawiły się też popularne bajki i baśnie dla dzieci.

Naturalnie z upływem lat zmieniły się nośniki, na których utrwala się audiobooki, jednakże rodzice nadal z radością kupują dla dzieci popularne nagrania. Przede wszystkim jest to pożyteczny prezent, który rozwija wyobraźnię malucha, jeszcze zanim nauczy się czytać samodzielnie. Po drugie jeśli po pracy jesteśmy zbyt zmęczeni, by samemu przeczytać dziecku książeczkę do snu, wtedy możemy włączyć mp3.

Pomocne audiobooki to także te do nauki języka. Za ich pomocą możemy uczyć się w dowolnej chwili, przykładowo w pociągu. Trzeba pamiętać, że swoje zadanie spełnią nie tylko standardowe kursy na CD, lecz także interesująca literatura angielska. Tym sposobem możemy szybciej przyswajać sobie nowy język obcy.

Audiobook to również pożyteczne rozwiązanie dla osób niewidomych. Obecnie nie wszystkie ciekawe książki są transponowane systemem Braille’a, natomiast nierzadko można je zakupić w księgarni internetowej w formie audiobooka właśnie. Dziś popularne dzieła bardzo szybko są wydawane cyfrowo. Dla wydawców na pewno jest to także nowa forma dystrybucji popularnego hitu. Niektóre słuchowiska to produkcje z prawdziwego zdarzenia, na które z z zaciekawieniem czekają miłośnicy danego autora.

Jest teraz oryginalna publikacja (http://www.sitodruk-maszyny.com/), która zawiera istotne informacje na prezentowany temat, zatem nie zwlekaj tylko przeanalizuj ją szczegółowo.

Oczywiście prym wiedzie obecnie fantastyka. Wiedźmin audiobook sprzedaje się równie dobrze jak książka. Pamiętajmy jednak, że Andrzej Sapkowski jest autorem nie tylko sagi o Wiedźminie, ale również tzw. trylogii husyckiej. Miłośników jego twórczości ucieszy zapewne fakt, że pod hasłem A. Sapkowski audio book odnajdą w sklepach niejedną pozycję. Także kolejne tomy sagi o Wiedźminie czekają już w kolejce do nagrania.