Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Dlaczego powinniśmy wybrać się na wakacje nad Bałtyk?

Zbliżające się wakacje to zwykle gorący okres dla turystyki. W Polsce nieustannie ulega ona coraz większemu rozwojowi, Polacy coraz chętniej zamiast lecieć za granicę decydują się na odpoczynek na ziemiach ojczystych. Niezwykle popularne kiedunki to naturalnie tereny polskich gór oraz Mazury, jednakże najczęściej wybieraną destynacją od wielu lat pozostaje Morze Bałtyckie. Jest to rzecz jasna wywołane przez fakt, iż wielu z nas wakacje po prostu kojarzą się z nadmorskim krajobrazem i plażowaniem.
bałtyk
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Nie da się zaprzeczyć, iż przyczyn by udać się nad Bałtyk jest wiele.Najbardziej oczywiście zachęcają piękne piaszczyste plaże oraz liczne atrakcje, z których możemy skorzystać na północy Polski. Zlokalizowanych jest tam bardzo wiele zabytków, zaczynając od Malborka i Zamku krzyżackiego, który powinien odwiedzić każdy, przez liczne obiekty Trójmiasta aż po mniejsze, lecz niezwykle interesujące budowle na jakie trafimy w okolicznych wioskach. Trzeba również pamiętać o położonym w środkowej części polskiego wybrzeża Słowińskim Parku Narodowym, w którym możemy podziwiać wydmy oraz charakterystyczną nadmorską faunę i florę.


Łatwo zatem zorientować się, że rejon Morza Bałtyckiego jest szczególnie bogaty zarówno w przyrodnicze, jak i kulturowe obiekty które trzeba zobaczyć. Dużą rolę odgrywa również świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna. Nie tylko w Trójmieście, lecz również w pozostałych miejscowościach położonych nad wybrzeżem będziemy mieli dostęp do bardzo szerokiej bazy noclegowej i gastronomicznej. Dodatkowe atrakcje dla dzieci, ośrodki umożliwiające uprawianie sportów wodnych oraz wszelkiego typu festiwale także są wielką zaletą tego regionu.

Zaintrygował Cię nasz post? Masz ochotę na inne? Wobec tego jesteśmy na stronie (http://www.eccoholiday.com/wakacje-samolotem/malta/soreda/) - wystarczy kliknąć w podany link i oglądać nowe wątki.

Trudno w związku z tym bać się, iż udając się nad Bałtyk grozić nam będzie nuda.


Jeśli już opracowujemy plan naszego wyjazdu, warto zastanowić się w gdzie chcemy się zatrzymać. Dobrym wyborem może okazać się Stegna, która jest stosunkowo dużą wsią położoną nad Zatoką Gdańską w rejonie Mierzei Wiślanej. Jest to opcja o tyle kusząca, że z jednej strony jej lokalizacja sprawia, iż może być świetną bazą wypadową do Trójmiasta, Malborka czy Krynicy Morskiej, z drugiej zaś daje nam pewność iż będziemy mogli wypocząć w odpowiednim oddaleniu od zgiełku miast. Dużym atutem jest malownicza plaża przy Zatoce Gdańskiej, w której woda zwykle jest nieco cieplejsza niż na otwartym morzu. Zaplecze noclegowe w Stegnie jest świetnie rozwinięte, wystarczy wyszukać w sieci hasło ‘noclegi w stegnie’, a otrzymamy szereg pensjonatów i kwater, z których oferty możemy skorzystać - przeczytaj o noclegach w Stegnie.


Ciężko zaprzeczyć, iż Morze Bałtyckie jest świetną destynacją jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju wyjazdy i urlopy w okresie letnim. Setki turystów rokrocznie odwiedzają ten region po to, by w kolejnych latach ponownie tu powracać i cieszyć się nadmorskim krajobrazem. Nie należy się wobec tego zbyt długo zastanawiać, tylko spakować walizki i wyruszać nad Bałtyk! - sprawdź.