Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Na wypoczynek w Pieniny! Dlaczego warto wybrać się na urlop w to miejsce?

Obecnie Polacy coraz chętniej decydują się na spędzenie wakacji w obrębie kraju. Wiąże się to przede wszystkim z intensywnym wzrostem standardów polskich ośrodków turystycznych i rozwojem infrastruktury sprzyjającej podróżom. Powstaje coraz więcej ośrodków oraz wszelkiego rodzaju atrakcji, które gwarantują iż w danym miejscu z pewnością nie będziemy się nudzić. Rośnie także pewnego rodzaju świadomość związana z tym, iż nasz kraj jest pełen zapierających dech w piersiach miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.
góry, Pieniny
Author: Karen Rustad
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia do takich miejsc można zaliczyć jedne z polskich gór, jakimi są Pieniny.

Tutaj znajdziesz dużo ciekawych danych na przedstawiany temat - wystarczy kliknąć na nasz link, a z pewnością dane tam umieszczone będą wartościowe.

Jest to jeden z najpiękniejszych regionów Polski, drugi co do popularności jeśli chodzi o krajobraz górski. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat obszar ten uległ bardzo silnemu rozwojowi, powstała świetnie dostosowana do potrzeb turystów infrastruktura, wysokiej klasy bazy noclegowe oraz dogodnie opracowana komunikacja.
Kiedy jesteśmy już w Pieninach, mamy do wyboru kilkanaście szlaków turystycznych. Duże uatrakcyjnienie tego górskiego krajobrazu stanowi znajdujący się tam Dunajec, po którym organizowane są spływy na tratwach, cieszące się wielką popularnością. Istotne atrakcje stanowią obecne na tym terenie zabytki, takie jak zamek w Czorsztynie czy w Niedzicy, będące świadectwem dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Różnego typu ciekawostki i atrakcje znajdziemy także w Krościenku nad Dunajcem. Nie powinniśmy rzecz jasna ominąć Pienińskiego Parku Narodowego, który jest pierwszym parkiem narodowym jaki został założony w Polsce.


Przyczyn do wizyty w Pieninach jest jak widać wiele, zatem jedyne co musimy zrobić to zarezerwować sobie wolny tydzień w pracy i wyruszać w podróż! Wybranie noclegu będzie błahostką, wystarczy że wyszukamy w Internecie hasło ‘noclegi w pieninach’, a uzyskamy dostęp do setek pensjonatów, hoteli czy prywatnych kwater na terenie Pienin - noclegi w Pieninach.Rzecz jasna lepiej jest zorganizować to wcześniej, szczególnie jeżeli chcemy się tam udać w gorącym dla turystyki sezonie.
Trudno zaprzeczyć, iż, Pieniny są bardzo trafnym wyborem jeżeli chodzi zarówno o letni, jak i zimowy urlop. Mnogość atrakcji i rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna gwarantują, iż będziemy mieli możliwość odpoczęcia na łonie natury, przy okazji ciesząc oko widokiem malowniczych górskich krajobrazów. Nie powinniśmy się zatem zbyt długo zastanawiać, tylko zapakować walizkę i ruszać w Pieniny! - .