Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Niecodzienni pupile są coraz częstszym widokiem w polskich domach. Ich obecność wymaga jednak dobrego przygotowania.

Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma… Tak przed laty w swoim wielkim hicie spiewał dziecięcy zespół Fasolki. Trudno nie przyznać mu racji. Przeważająca większość z nas oddaje się jakiejś pasji i jest w stanie uczynić dla niej naprawdę sporo.

fotogram - zwierzęta
Author: Instytut Kulturoznawstwa
Source: http://www.flickr.com
Czasem bywa jednak tak, że nasz konik jest na tyle wyjątkowy|nasze hobby jest na tyle oryginalne, że nie znajduje zrozumienia wśród innych ludzi. Doskonałym przykładem tego rodzaju zainteresowań jest hodowanie niebezpiecznych i egzotycznych gatunków zwierząt. W dzisiejszych czasach posiadanie pieska, kota, papug czy rybek nikogo nie dziwi, a miłośnicy domowych pupili są traktowani z dużym szacunkiem i życzliwością. Na takie uczucia nie mogą liczyć posiadacze gadów, płazów czy groźnych pajęczaków, którzy trzymają swoich ulubieńców w mieszkaniach. Ludzie nie są w stanie zrozumieć, dlaczego ktoś woli niebezpiecznego węża czy pająka od puchatego kota.

Płaz czy gad nie przyniesie patyka, nie zamruczy głośno, nie zamerda ogonem i w żaden sposób raczej nie okaże nam swojego oddanie. Hodowanie tego typu zwierząt może się więc wydawać niedorzeczne. A jednak fanów małych i często groźnych stworzeń wcale nie brakuje. W mieszkaniach trzymane są przeróżne owady, gady, płazy i pajęczaki.

Tylko teraz obejrzyj także (https://alpaki.pl/jak-hodowac-alpaki/) ten tekst, który jest niesamowicie interesujący. Zrób to właśnie w tym momencie! Przekonasz się, że faktycznie należy to zrobić!

W związku ze sporym zainteresowaniem, jakim cieszą się gekony, węże, tarantule czy ptaszniki, na rynku zaczęły powstawać sklepy z wyposażeniem dla początkujących i doświadczonych hodowców. Specjalistyczny sklep terrarystyczny powinien mieć w swojej ofercie akwaria i terraria o różnych rozmiarach, a także wiele gatunków roślin oraz kamyki i korzenie do zaaranżowania ich wnętrza. Niebagatelne znaczenie ma również kwestia oświetlenia. Gady, które w przyrodzie często korzystają z kąpieli słonecznych, w domowym terrarium nie mają na to szans.

Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, to na pewno ucieszy Cię informacja, że analogiczny artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link (www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-ULTRADZWIEKOWE/108).

Na szczęście dzięki współczesnej technice jesteśmy w stanie dostarczyć żółwiom i jaszczurkom odpowiednią dozę promieni słonecznych.


Jeśli chcemy utrzymać naszych ulubieńców w dobrym zdrowiu i cieszyć się ich obecnością przez długie lata lampa UVB to absolutnie niezbędny zakup - Lampy UVB do akwarium. Jak widać hodowla egzotycznych gatunków zwierząt to oryginalne i dość drogie hobby. Wybudowanie i urządzenie „mieszkanka” dla jednego węża nierzadko kosztuje kilka tysięcy. Dla prawdziwych pasjonatów nie stanowi to jednak żadnej przeszkody.