Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Gdzie na Sylwestra

Sylwester 2012/2013
Source: ruszajwpolske.pl
Zbliża się Sylwester - wigilia Nowego Roku obchodzona co roku od początku XX wieku w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Święto to zobowiązuje nas do radości, robienia dużych imprez oraz wydawania dużych kwot na spektakularne pokazy sztucznych ogni oraz ogromne ilości wina musującego, potocznie nazywanego „szampanem”. Coraz modniejsze stają się również sylwestrowe eskapady z rodziną lub przyjaciółmi, łączące w sobie narciarskie szaleństwo oraz spędzenie sylwestrowej nocy na przyjęciu urządzonym w pięknej, wyjątkowej scenerii. Często też pomysłem spędzenia tego jedynego w swoim rodzaju okresu jest wycieczka do któregoś z dużych polskich miast na koncerty urządzane co roku na ich rynkach. Cudownie jest wyrwać się na jakiś czas od normalności, zabawić i rozerwać, ale najpierw należy wszystko zaplanować, a to nie lada wyzwanie.

miejsca, które dobrze by było wziąć pod uwagę
Aby Sylwester 2013 był wyjątkowy, trzeba dobrze przeanalizować możliwe kierunki podróży. Możemy iść po najmniejszej linii oporu i wybrać oklepane już Zakopane, jednak istnieje przecież mnóstwo innych obszarów, które warto odwiedzić. Jednym z ciekawszych i bardziej malowniczych zakątków Polski jest Kotlina Kłodzka, a w niej Zieleniec- jeden z największych ośrodków narciarskich w Sudetach. Tamtejszy mikroklimat jest porównywalny do występującego w Alpach- ze względu na odpowiednie warunki ciśnieniowe organizm jest stymulowany do produkcji większej ilości czerwonych ciałek krwi, co w rezultacie stymulująco wpływa na nasze samopoczucie. Co istotne zaleganie śniegu na tamtejszych wzniesieniach jest niemal pewna. Następna znajdująca się w górach miejscowość warta odwiedzenia to Wierchomla i znajdujący się tam ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”.

Żeby zdobyć nowe dane na opisywane zagadnienie przenieś się tutaj (www.artykulyreligijne.pl/ikony-swietej-rodziny), a zapewne nie poczujesz się zawiedziony Upewnij się, że tak jest!

Poza tym dla narciarzy ciekawą okolicą powinny być też Bieszczady, które, chociaż rzadko wymieniane, są całkiem niezłym ośrodkiem narciarskim. Dla tych, którzy za śnieżnym szaleństwem nie przepadają, oryginalną propozycją jest sylwester na Podlasiu. Okolica ta jest pełna lasów i jezior oraz małych wiosek i niewielkich miasteczek. Największy z nich jest Białystok. Także województwo mazowieckie oferuje dobrą rozrywkę na Sylwestra. Fani muzyki mogą wybrać się na przykład na Warszawski rynek, gdzie każdego roku organizowany jest koncert, na którym występuje wielu polskich oraz zagranicznych muzyków.

Gdzie nocować
Do wyboru mamy oczywiście hotele oraz pensjonaty. Nierzadko umiejscowione są one niedaleko stoków, co znacznie uprzyjemnia pobyt. Dość dobrym i niedrogim rozwiązaniem jest także skorzystanie z usług gospodarstw agroturystycznych. To, co wybierzemy, zależy jedynie od nas samych oraz od zasobności naszego portfela.

Gdzie szukać ofert???
Najwięcej ofert znajdziemy w Internecie. Na portalach Hoteli lub na stronach internetowych z ofertami dużej liczby hoteli i pensjonatów (przykładowo - lokowane są nie tylko cenniki oraz dostępność pokoi, ale również jedyne w swoim rodzaju oferty sylwestrowe, takie jak na przykład okresowe obniżki cenowe lub propozycje balów urządzanych przez pensjonat. Aby znaleźć propozycje dotyczące interesującego nas regionu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, przykładowo: sylwester w Bieszczadach, Karpacz sylwester, Zieleniec sylwester, sylwester Mazowieckie, sylwester agroturystyka czy też Bieszczady sylwester. Następnie musimy jedynie wybrać satysfakcjonującą nas propozycję i dokonać rezerwacji telefonicznej lub internetowej.