Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jaki rower najkorzystniej wybrać? Jakie są możliwości? O jakich kwestiach dobrze pamiętać w czasie kupna?

Jeśli chcemy nabyć rower powinniśmy poważnie nad tym pomyśleć, a to dlatego, iż dzisiaj odmiennie niż kiedyś jest do wyboru wiele pozostałych opcji. Z pewnością klasyczne rowery mają najwięcej zwolenników, ale lecz jak interesują nas nowości dobrze poznać kilka nowych rodzajów rowerów.

Jak chodzi o popularne modele, to na pewno rowery szosowe są godne uwagi - więcej na stronie www. Są najlepsze do jazdy po asfalcie, mają duże, 28-calowe koła, z dość wąskimi, od 23 do 25 mm., gładkimi oponami. Kierownica w rowerze szosowym jest zagięta w charakterystyczny sposób, to sprawia, że możemy przyjąć bardziej aerodynamiczną pozycję. Zależnie od geometrii i ramy, standardowe rowery szosowe możemy podzielić na dwie grupy, czyli sportowe i endurance. Następny typ to także popularne rowery górskie.Tzw. “górale” zostały stworzone do jazdy w terenie, poza asfaltowymi drogami. Posiadają najczęściej koła od 26 do 29 cali. Najważniejsze są szerokie opony z dosyć agresywnym bieżnikiem, a również jeden lub nawet dwa amortyzatory. Aktualnie coraz więcej osób stosuje je do jeżdżenia po mieście. I choć nie są do tego stworzone to faktycznie spełniają swoją rolę. Inny, znany model to rower trekkingowy, definiowane są też jako typowe rowery turystyczne, bo wyposażone są klasycznie w błotniki, bagażnik i oświetlenie.

Powiązane artykuły:

Koło ze szprychami
Author: Martin Fisch
Source: http://www.flickr.com
Opony są w większym stopniu szerokie niż w szosówce oraz węższe niż w rowerze górskim. Pozycja za kierownicą jest bardziej komfortowa niż w rowerze szosowym. Cross to dość często taki sam rower, ale nie ma turystycznych dodatków.

Rower crossowy można bardzo łatwo przerobić na trekkingowy, najkorzystniej montując w nim błotniki i bagażnik.

Nie wahaj się dłużej - zweryfikuj propozycję (https://artykulyreligijne.pl/obrazy-z-aniolem-strozem), jaką dla naszych klientów przygotowaliśmy. Włączyliśmy wszystkie potrzeby naszych konsumentów!

Takiego typu rowery najlepiej wypadają na asfaltowych drogach oraz ubitych, gruntowych ścieżkach. Jak wspomnieliśmy na początku, W dzisiejszych czasach mamy jednak do wyboru wiele innych ciekawych modeli rowerów. Jednym z nich jest na pewno fatbike. To rower zbudowany na bazie górala. Posiada masywne opony, o szerokości od 4 do 5 cali. Tego rodzaju szerokie opony (opony audi) sprawiają, że fatbike świetnie sobie radzi podczas jazdy po śniegu i piasku. Często nie ma w takich rowerach amortyzatora, ponieważ jego zadanie przejmuje szeroka opona.