Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jakiego typu zabawki wzbudzą zainteresowanie dziecka na dłuższy czas?

Odeszły w zapomnienie czasy, w których pluszowy miś i piłka to były jedyne zabawki, dostępne na rynku. Dzisiejsi rodzice są bardzo wymagający i pragną, aby zabawki pełniły dodatkowo funkcję edukacji poprzez zabawę, uczyły wyrabiania jakichś nowych umiejętności przez dziecko. Doskonałym pomysłem jest kupno zabawek, rozwijających zdolności manualne.

zabawa
Author: vastateparksstaff
Source: http://www.flickr.com
Dzięki zabawkom, zobowiązującym do kreatywności, staranności i opanowania, kształtujemy w dziecku umiejętności, które przydają się w dorosłym życiu. Nauka przekazana w formie beztroskiej zabawy to najlepszy sposób na każdego maluszka. Wśród manualnych zabaw ostatnio ciągle prym wiedzie ciastolina lodziarnia, sklep, a może pizzeria – z ciastoliny można wyczarować prawie wszystko!

Specjalne komplety tematyczne posiadają foremki, maszynki do wyciskania określonych kształtów i powodują, że zabawa zupełnie zajmuje dziecko. Z takiej kreatywnej zabawy płyną same zalety, maluch uczy się rozróżniać barwy, tworzyć przedmioty zgodnie z szablonem podanym na opakowaniu, ćwiczy paluszki podczas nakładania ciastoliny do małych foremek, czy tworzenia wybranych kształtów. Dodatkowo, zrobione w czasie zabawy lody, hamburgery, czy inne rzeczy, można wykorzystać przy innej zabawie, np. w sklep. Dobry przykład to ciastolina lodziarnia.

Wpisując do wyszukiwarki internetowej hasło: ciastolina lodziarnia, natychmiast zauważymy, że dostępnych jest sporo zróżnicowanych zestawów. Jedne są bardzo rozbudowane, inne dość oszczędne i chodzi tutaj nie tylko o ilość załączonej ciastoliny, ale również o różnorodność dołączonych maszynek oraz foremek. Rzecz jasna, im bardziej zróżnicowany zestaw, tym bardziej atrakcyjny będzie dla bawiącego się dziecka, ale jeżeli chcemy się upewnić, czy maluch będzie zadowolony z takiej zabawki, można początkowo wybrać mniejszy zestaw, który w przyszłości uzupełnimy o kolejne elementy. Koniecznie zobacz też inne przykłady.Takie zestawy umożliwiają wspólną zabawę z dzieckiem, ale dzieci dobrze radzą sobie również bawiąc się samodzielnie lub z kolegami, wystarczy zademonstrować im możliwości zabawki oraz zachęcić do tworzenia nowych rzeczy – to bardzo pobudzi ich pomysłowość i kreatywność.zobaczmy także mikołaj do wynajęciaW świecie migających i hałaśliwych zabawek, które przyciągną uwagę dziecka jedynie na chwilę, warto kupić coś oryginalnego i zarazem pożytecznego.