Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Gdzie na ziemi można znaleźć raj czyli wszystkie niezwykłe miejsca i atrakcje magicznej wyspy Mauritius.

Przeglądając relacje fotograficzne z podróży czasami można natrafić na ujęcia wręcz bajkowe, jakby zrobiono je w innym świecie lub były genialnym fotomontażem. Jednak naprawdę one istnieją, jest na ziemi sporo miejsc, które wywołują taki zachwyt. Jeśli więc ktoś ujrzy na zdjęciu niebieskie niebo, tak samo błękitną wodę i zakotwiczony w pobliżu statek, to może być prawie pewien, że zdjęcie to zrobiono na Mauritiusie.
Mauritius
Author: Iqbal Osman
Source: http://www.flickr.com
Uroki tej wspaniałej krainy, nazywanej również rajską wyspą, doceniali już średniowieczni żeglarze, którzy zapuszczali się na te tajemnicze wody. I wyspa mauritius (zobacz mauritius last minute) po dziś dzień została rajską wyspą, o czym zaświadczyć będzie mógł każdy, kto miał ją chociaż raz okazję zwiedzić. W realnym świecie prezentuje się jeszcze wspanialej niż na zdjęciach, woda jest jeszcze bardziej czysta, niebo bardziej błękitne, piasek bardziej żółty. Po prostu prawdziwy raj, i to raj dostępny dla każdego, bo wycieczki na Mauritius proponuje obecnie większość cenionych biur podróży.

Wyprawa na ten niezwykły zakątek świata z naszego kraju jest dość kosztowna z powodu wysokich kosztów przelotu. Lecz wszyscy, którzy stamtąd wrócili są zdania, że było warto, bo Mauritius może rzeczywiście sporo zaproponować gościom. Pełne piasku plaże i przepiękne morskie wody były już omawiane, lecz równie piękny jest świat roślin i zwierząt. I to nie tylko świat podwodny, czyli pełne podwodnego życia rafy koralowe, ale też na powierzchni wyspy. Północna jej część porośnięta jest bujną, niesamowitą przyrodą, której mieszkańcem do niedawna jeszcze był legendarny ptak Dodo. Więcej w temacie ciekawych podróży.
Mauritius
Author: Sunny Ripert
Source: http://www.flickr.com
Swoim widokiem cieszą oczy przepiękne bujne lasy, pośród jakich od czasu do czasu widzi się srebrne nitki kilkudziesięciometrowych wodospadów. Takie otoczenie zachęca wręcz do aktywnych form spędzania wolnych chwil, czy to pod powierzchnią wody, podczas nurkowania na rafie, czy w czasie pieszego zwiedzania wyspy. Ale na Mauritiusie znajdzie się również coś dla rozrywkowych, lubiących zabawę urlopowiczów, przykładowo jego stolica Port Louis z otwartymi przez całą dobę klubami.