Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wyposażenie roweru w dobrane dodatki

Z nadejściem wiosny każdy właściciel roweru stara się uszykować swój wehikuł do nowego sezonu. Jest to okres, kiedy ścieżki rowerowe napełniają się posiadaczami takich pojazdów. Rodzinna wycieczka rowerowa przysparza przyjemnych wrażeń nie tylko dla pełnoletnich, lecz również dla najmłodszych. Jednakże rower przed sezonem powinien być zaopatrzony w należyte akcesoria.

Jedną z rzeczy przydatnych przy rowerach są bagażniki rowerowe.

Gdy klikniesz na oryginalny artykuł, zobaczysz, że ma podobne informacje na omawiany wątek - te dane pochłoną Cię kompletnie.

Wyszukując stosownego bagażnika, najlepiej wybrać te z trzema nogami z każdej strony. Dzięki takiej budowie poprawniej rozlokuje się ciężar bagażu. Bardzo popularne są bagażniki aluminiowe, oraz ze stali. Odrębną istotną sprawą jest zaczep na górze. Trzeba sprawdzić jakie mocowania występują w ramie własnego roweru, zazwyczaj spotykane to dwa otwory pod sztycą od siodełka, oraz przepust do zamocowania błotnika. Przed kupnem sprawdźmy to, żeby potem ustrzec się bolesnego rozczarowania w czasie montowania. Dla osób które nie mają takich zaczepów, mają ramę z tylnym amortyzatorem, bądź potrzebują szybko montować i rozmontowywać bagażnik, zaprojektowane są bagażniki instalowane wprost do sztycy wspornika siodełka. W sprzedaży są także komplety do montażu bagażnika w rowerze, który nie posiada górnych, ani dolnych otworów montażowych - www.Siodełko rowerowe
Author: http://pixabay.com/
Source: http://pixabay.com/
Drugim nieodłącznym składnikiem roweru okazują się błotniki rowerowe. Do jazdy miejskiej i treningów na szosie najlepszym wyborem są błotniki pełne, które blisko przylegają do koła, dostarczając ochronę także jadącym z tyłu. Na wypady na leśne ścieżki najporządniej sprawdzą się struktury proste. Przed zakupem należy zauważyć, którego typu i gdzie znajdują się otwory montażowe w ramie i do nich dostosować typ i model błotnika. Zwróćmy również uwagę na przeguby w tylnych błotnikach mocowanych do sztycy. Dwupunktowa regulacja umożliwia dostosowanie go nie tylko pod względem kąta nachylenia, lecz i odległości od opony a im bliżej opony znajduje się błotnik, tym przyzwoiciej ochrania. Błotniki odstające od roweru winny posiadać ewentualność łatwego i szybkiego demontażu, żeby ułatwić jakiekolwiek czynności serwisowe, bądź też przewiezienie.

Zobacz też -