Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Odpoczynek na nieziemskiej wyspie słońca, czyli wycieczki z Wrocławia na Jamajkę

Jamajka to trzecia co do wielkości wyspa Morza Karaibskiego. Ta fantastyczna oaza położona na południe od Kuby nie narzeka na brak turystów. Sezon na niezwykłej wysepce trwa cały rok, a zwiedzający mają wiele atrakcji by przeżyć tu wspaniale chwile.
Możemy zauważyć, że częste ataki terrorystyczne mają ogromny wpływ na wycieczki Polaków. Kraje, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem jak na przykład Tunezja bądź Egipt znacznie spadły w tabeli popularnych turystycznie krajów. Marcowy kryzys w Tunisie mocno osłabił pozycję tego kraju, a czerwcowy wyeliminował jako główny kierunek podróży. Pomimo dobrej infrastruktury i świetnych możliwości turystycznych kraje te notują słabe wyniki. Widocznie strach Polaków o własne życie zwycięża. Państwa europejskie też stanowiły wybór urlopowych wycieczek nie tylko naszych krajan, ale także wielu podróżnych z innych krajów. Jednakże po zamachach terrorystycznych we Francji oraz kryzysie bankowym w Grecji i Włoszech zaczęto się zastanawiać się czy wczasy w tych obszarach mają sens.

Zwycięstwo w tym rankingu wygrały państwa, które zawsze były przesuwane na boczny tor z powodu ilości kilometrów od Polski oraz ceny która nie zadowalała, wręcz powstrzymywała. Jednym z tych państw jest Jamajka, która jest rajem dla turystów. Do kąpieli słonecznych namawiają piękne, białe, duże plaże na których cienia jesteśmy w stanie zaznać pod szerokimi drzewami kokosowymi. Obleganymi kierunkami wycieczek na Jamajce są: pełna energii, muzyki i nowych atrakcji stolica Jamajki Kingston, ale również Ochio Rios, Rio Buena, czy też Negril.

Jamajka
Author: Viaggio Routard
Source: http://www.flickr.com
To właśnie w Negril znajduje się największa plaża Jamajki, która posiada fantastyczne warunki do uprawiania sportów wodnych, a całe rodziny mogą spędzić świetny czas w blasku słońca na nieskazitelno niebieskim niebie.

Nie czekaj, ponieważ jesteśmy w witrynie (http://www.warsaw.nobuhotels.com/pl/dining/) dla Ciebie. Zrobiliśmy szalenie ciekawe wpisy. Pragniesz je przeczytać? Zachęcamy do nowej witryny.

Jeżeli chodzi o pasjonatów spacerów to każdy znajdzie coś dla siebie. West End- dzielnica Negril, która przyciąga turystów, chcących poczuć stary klimat wyspy. Ziemią obiecaną dla podróżujących jest tętniący życiem Ochio Rios. Jamajka przyciąga pięknymi krajobrazami, inspirującą kulturą oraz barwną roślinnością. Nie musimy się bać o klimat, gdyż czarnoskórzy mieszkańcy są niesamowicie miłym i rozrywkowym narodem. Zarażą nas zamiłowaniem do muzyki reggae i dredów. Biura turystyczne co raz częściej proponują opcje wycieczek do tego świetnego państwa.Nasi Rodacy słyną z szukania łatwej i najkrótszej drogi do punktu docelowego dlatego też jesteśmy w stanie korzystać z zorganizowanych grup, gdzie wszystko jest już zorganizowane, nie musimy się też obwiać o zakwaterowanie i wyżywienie. Ale jeśli jesteś jednak typem lekkoducha, możesz samemu od A do Z zorganizować wyjazd. Pierwszy krok to kupno biletów lotniczych. Świetnym miejscem wylotu na Jamajkę to Wrocław, także wtedy, gdy mieszka się daleko od wielkich miast Polski z lokalnymi lotniskami. Miasto to jest dużym ośrodkiem gospodarczym, posiada rozwiniętą sieć dróg, więc łatwo do niego dotrzeć z wielu części naszego państwa. Sam lot na Jamajkę trwa ponad pół dnia, ale później pozostaje tylko cieszyć błogim czasem spędzonym na pięknych plażach.

Trasa z Wrocławia na Jamajkę nie należy do najtańszych, bo za lot trzeba na nią wydać około kilka tysięcy złotych, jednak można spełnić swoje marzenia i nacieszyć się pięknymi miejscami.