Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Pieniny to rewelacyjne miejsce na odpoczynek. Znajdziesz tu multum atrakcji oraz odpoczniesz od miejskiego gwaru

Nad Dunajcem nie brakuje miejsc interesujących pod względem kulturowym, a z wartościowymi zabytkami możemy się tu zetknąć prawie na każdym kroku. W dolinie tej potężnej rzeki najbardziej znaczną uwagę przyciąga jednak natura.

Piękne Pieniny to tak naprawdę Pieniński Park Narodowy, który obejmuje swym zasięgiem najbardziej cenne obszary tego pasma górskiego. Utworzony w 1955 roku, zaliczany jest do najchętniej odwiedzanych przez turystów parków narodowych w naszym kraju. Na czym polega jego wyjątkowość? Pieniny to niezwykłe góry które kuszą urozmaiconym krajobrazem. Cudowne lasy i łąki, szczyty górskie i wąwozy a także największa rewelacja – przełom Dunajca – to najbardziej charakterystyczne cechy tego obszaru. Turystyka > raki w Pieninach rozwija się z powodzeniem od lat, a spływy Dunajcem i liczne szlaki turystyczne zachęcają turystów swym pięknem oraz atrakcyjnością. Turystyka jest rewelacyjnie rozwinięta, wiele jest tu miejsc noclegowych, jak domki Pieniny .las
Author: the BRT
Source: http://www.flickr.com
Pieniński Park Narodowy jest perfekcyjnym miejscem dla wielbicieli niezwykłych roślin. Na tutejszych łąkach możemy zobaczyć wiele niespotykanych gatunków kwiatów, nie brak również rewelacyjnych lasów. Największym uznaniem cieszą się tu jednak murawy naskalne oraz rzadkie rodzaje roślin wysokogórskich. Kolorowe motyle i owady to następna atrakcja przyrodnicza w tej części Polski.

Pieniny i tereny wokół tutejszego parku narodowego są jednocześnie znane z cudownej kultury i cennych zabytków. To dzięki nim od lat może rozwijać się tu turystyka, a przyjeżdżający tu goście na deficyt atrakcji nturystyka > kije black diamondnarzekać. Symbolami tego terenu są dwa zamki: w Czorsztynie i Niedzicy. Idealnym miejscem do rekreacji i wypoczynku jest stworzone na Dunajcu Jezioro Czorsztyńskie, nad jakiego brzegami powstał rewelacyjny skansen. Jest to Osada Turystyczna „Czorsztyn”, na teren której przeniesiono zabytkowe wille i pensjonaty z okolicy.

Do dziś służą one odwiedzającym jako miejsca na noclegi. Czasem można też trafić na atrakcyjne promocje (sprawdź je na stronie Ruszaj w Polskę). Nie brak tu także wypożyczalni sprzętu wodnego, dzięki czemu Pieniny stały się miejscem atrakcyjnym nie tylko dla piechurów, lecz także dla miłośników sportów wodnych. Ważnymi punktami na mapie turystycznej Pienin są Sromowce, najlepiej poznane z flisaków czy popularnych spływów Dunajcem. Koniecznie trzeba także zwiedzić tak ważne dla regionu miasta, jak Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica. W tym ostatnim mieście warto zostać na dłużej, turystyka jest tu na wysokim poziomie, najlepiej wynająć Szczawnica domki letniskowe.