Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Egzotyczne podróże. Gdzie warto się wybrać?

Sezon urlopowy za kilka miesięcy się rozpoczyna. Zamyślając wakacje, trudno jest podjąć decyzję, do którego zakątka świata udać się na zasłużony wypoczynek. Propozycje zagranicznych wojaży kuszą pod wieloma względami – kolorytem, krajobrazami, naturalnymi atrakcjami.
Jedną z tychże egzotycznych podróży może być wyprawa na Seszele. To dziewiczy kraj wyspiarski, na Oceanie Indyjskim, w odległości nieomal 1600 km od brzegów Afryki. W pobliżu Seszeli, na północnym-wschodzie umiejscowiony jest popularny Madagaskar. W sąsiedztwie państwa znajdują się także inne państwa, takie jak Mauritius oraz Malediwy.

wakacje na seszelach
Author: Gerwin Sturm
Source: http://www.flickr.com
Historia Seszeli rozpoczyna się w dziesiątym wieku, kiedy to na wyspę przybyli pierwsi osadnicy. Byli to arabscy handlarze, którzy wiedzieli w nowym obszarze potencjał handlowy. Na Oceanie Indyjskim znajduje się aż 115 wysp wulkanicznych i koralowych, które tworzą archipelag Seszeli. Stale osiedlane są jedynie 33 wyspy. Każda z nich charakteryzuje się charakterystycznym pejzażem, dzięki czemu ochoczo są odwiedzane przez obieżyświatów.

Największa jest wyspa Mahé (144 km²). Na obszarze owej wyspy mieści się stolica państwa Victoria. Zamieszkują ją powyżej 80 proc.

Nie jesteś pewien co do tego zagadnienia? Zwyczajnie sprawdź szczegóły (https://comfortapartments.eu/uslugi-dodatkowe/) opublikowane dokładnie na tej stronie. Wszystko zostało dogłębnie przedstawione.

obywateli Seszeli. Na Mahé zwiedzić możemy między innymi najwyższy szczyt kraju Morne Seychellois (905 m n.p.m.). W skład archipelagu wychodzą zarówno wyspy o pochodzeniu wulkanicznym, jak też koralowym. Pierwszy typ oznacza się bardziej górskim uformowaniem obszaru.Seszele pogoda.

Seszele znajdują się pod wpływem strefy klimatu tropikalnego deszczowego z cechami monsunowymi. W ciągu roku temperatura powietrza wynosi ok. 24° – 30 °C. Najniższa jest na przełomie lipca oraz sierpnia, kiedy to słupki rtęci wskazują blisko 21 °C.

Najpogodniej jest z kolei między marcem a kwietniem. Wówczas na Seszelach jest nadzwyczaj upalnie, powyżej 31 stopni. Taki klimat pozwala wybrać się w rejon Seszeli na egzotyczne wakacje. Gwarantowana pogoda, pieczyste plaże, przejrzysta woda – wszystko to właśnie znajduje się u wybrzeży Afryki.

wypoczynek seszele
Author: Gerwin Sturm
Source: http://www.flickr.com
Pod względem krajoznawczym Seszele to punkt naturalnych atrakcji. Dużą popularnością cieszą się wyspy koralowe takie jak Aldabra oraz Farkuhar. Ponadto chmary turystów przejeżdżają do malowniczych miejscowości, położonych na archipelagu. Najogromniejszym zainteresowanie odznacza się miasto stołeczne państwa, zatem Victoria. Po za tym wakacje spędzić można także w Anse Boileau. Dostatek luksusowych hotelu i restauracji zadowoli każdego, nawet ogromnie wymagającego urlopowicza.

Już dziś wbij w przeglądarkę Seszele last minute, aby cieszyć się czarem tego niebanalnego miejsca.