Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wycieczki po Afryce – dobrze jest wynająć auto terenowe z wciągnikiem.

Rajdy samochodem terenowym po safari nie muszą być urządzane przez biura podróży, jeśli ktoś woli na własną rękę objeżdżać krainę dzikich zwierząt wszedł na właściwą stronę. W tym artykule przedstawimy sprzęt jaki można ze sobą zabrać na taką drogę w wielką niewiadomą.

Zacznijmy
afryka
Author: By PhotosEcosse
Source: http://www.flickr.com
od produktów i sprzętów dotyczących bezpośrednio nas, naszego zdrowia, ogólnie rzecz biorąc utrzymania się przy życiu w sytuacji kryzysowej. Nie należy się martwić o ubrania, środki czystości, ponieważ te produkty możemy tanio nabyć w krajach afrykańskich, w takim razie nie ma potrzeby zabierać dużego zapasu, gdyż w sytuacji krytycznej może nam brakować miejsca na naprawdę potrzebne produkty np. . Na pierwszym miejscu na pewno znajdą się lekarstwa. Z dostępem do medykamentów na miejscu może być problem, dlatego powinnismy zabrać zapas z naszego państwa, na wszelki wypadek. Środki przeciwbólowe, jeśli upały afrykańskie w każde popołudnie będą powodować ból głowy i kiedy ulegniemy poważnemu wypadkowi daleko, daleko od najbliższego szpitala. Tabletki na łatwe zasypianie, nawet jeśli nie macie z tym problemu w Polsce, bezsenność może was złapać w podróży po Afryce. Maść na bolące po całodziennym wędrowaniu po sawannie mięśnie a także zmęczone stawy. Środek przeciwgrzybiczy, tego chyba nie ma potrzeby wyjaśniać, higiena w Afryce nie stoi na wysokim poziomie. Tabletki na rozwolnienie, może się zdarzyć, jeśli macie problemy z obcą mikroflorą bakteryjną, a w niektórych obszarach trudno znaleźć pitną wodę. I środek przeciwko malarii. W porze suchej jej ryzyko jest nieznaczne, ale w porze deszczowej niezbędnie trzeba je zacząć przyswajać jeszcze przed wylotem z Polski. Pamiętajcie, że turyści przechodzą malarię o wiele gorzej niż tubylcy. Ponadto, obowiązkowa jest apteczka, a nawet mały podróżny defibrylator. Jeżeli chodzi o temat utrzymania zdrowia, warto zabrać ze sobą tak zwany uzdatniacz wody z filtrem z jonami srebra. Bardzo ważne jest również zabranie kremu z filtrem, ponieważ w porze suchej, jak i mokrej z nieba „leje” się żar. Spakujmy także krzesiwo, ostry nóż, maczetę (przyda się przy ścinaniu drewna na opał), manierki, sztućce podróżne, latarkę na dynamo i krótkofalówkę. Przejdźmy do naszego auta terenowego. Zapewne wypożyczonego. Ważne, żeby posiadał on na dachu rozkładany namiot.
off road
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.huBędzie wyposażony w sprzęt do ekspresowej naprawy, jak klucze, pompkę, lewarek, kanistry z ropą, itp. My zabierzmy dodatkowo srebrną taśmę, którą w wypadku konieczności można nawet zahamować wyciek krwi, zbudować hamak, przykleić lusterko. Warto szukać samochodów terenowych, które mają wciągniki łańcuchowe, dzięki takowym możemy wjechać pod naprawdę stromy podjazd, zobacz: . Sprawdźmy wtedy przed wyjazdem, czy w aucie znajdują się zapasowe łańcuchy stalowe lub liny stalowe.
Podróżowanie samochodem terenowym, chociaż potrafi być niebezpieczne i przysporzyć nie lada kłopotu w razie poważnej awarii auta, to jest pełne wspaniałych wrażeń.

Czy ten materiał Cię zafascynował? W takim wypadku sprawdź inny polecany serwis wakacje sopot, który także zawiera interesujące materiały.

Jest to inny, bardzo odważny sposób spędzania wczasów w Afryce, ale pozwala na podziwianie piękna tego dzikiego lądu we własnym zakresie. Nie jest to niestety zabawa i nie polecamy podróżowania na własną rękę niedoświadczonym.