Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Maluch vs. telewizja – jak sprawdzać programy oglądane przez pociechy w czasie wolnym?

Odruchowe oglądanie telewizji to jedna z najczęściej wybieranych form pożytkowania wolnego czasu przez większość dzieci w szkolnym wieku. Istnieje więc ryzyko, że na ekranie obserwowanym przez nasze dziecko pojawią się treści, które mogą być dla niego nieprzeznaczone. Czy możemy kontrolować treści oglądane przez nasze pociechy?
telewizja
Author: daniel.s
Source: http://www.flickr.com
Niepokojący wydaje się być fakt, że duża część rodziców nie wie, jakie programy ich dziecko ogląda w telewizji, a co za tym idzie – nie mogą oni mieć pewności, czy treści te są dostosowane do ich wieku. Kwestia ta dotyczy coraz większej grupy nowoczesnych rodziców, którzy są za bardzo zajęci, by zwracać czujną uwagę na to, co w wolnym czasie robi ich pociecha. Na ich usprawiedliwienie trzeba przyznać, że niezwykle ciężkie jest wychowanie dziecka całkowicie bez udziału telewizji.

Jeżeli sądzisz, że nasz artykuł jest godny zainteresowania, to kliknij także ten link - tak samo ciekawe materiały znajdziesz w najświeższym tekście (http://www.magazynauto.pl/uzywane/seat-leon-ii,aid,384)!

Współczesne urządzenia otaczają nas ze wszystkich stron, nie pozwalając o sobie zapomnieć i ułatwiając nam znacznie życie.Trzeba jednak panować nad tym, co ogląda nasze dziecko tak, by oglądany program tv axn przyczyniał się do jego rozwoju, a nie utrudniał mu to. Przede wszystkim należy kontrolować czas, jaki dziecko pożytkuje oglądając telewizję. Dla dzieci w szkolnym wieku godzina oglądania telewizji każdego dnia jest wystarczająca. Musimy być w tej kwestii stanowczy i nie robić tutaj wyjątków – dziecko powinno znać reguły i przestrzegać je.

Jeżeli uważasz, że prezentowany tekst jest godny zainteresowania, to kliknij także ten link - równie ciekawe informacje znajdziesz w najświeższej ofercie (http://sportsevents.pl/index.php/oferta/11-football/44-wyjazdy-na-mecze-manchester-united).

Ważne są także treści, które telewizja przekazuje maluchowi. Najlepszy program TV dla dziecka to ten, który jednocześnie uczy je i dostarcza mu rozrywkę. Ułatwienie w dobieraniu właściwego programu stanowią dla nas znaki wiekowe umieszczone w górnym rogu ekranu. Dzięki nim możemy łatwo stwierdzić, czy wybrany program jest przeznaczony dla dziecka i czy nie zawiera treści, które mogłyby być dla nieprzeznaczone. Dobrym sposobem jest również oglądanie telewizji z dzieckiem – w ten sposób będziemy mieć pewność, że ogląda ono właściwe treści.


telewizja
Author: daniel.s
Source: http://www.flickr.com
Istotne jest, żeby nie zabraniać dziecku oglądania telewizji. Wtedy mogłoby to być dla niego przedmiotem zakazanym, a co za tym idzie – bardziej pożądanym. Mądre dawkowanie czasu pożytkowanego na oglądaniu telewizji niewątpliwie da nam lepsze skutki.