Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jaką miejscowość wybrać na wypoczynek nad polski morzem?

Tak naprawdę do wakacji zostało jeszcze troszkęczasu, jednak już w tej chwili ogromnie dużo osób planuje, gdzie je będzie chciało spędzać. Wciąż niezwykle chętnie wybieraną destynacją turystyczną na terenie Polski jest wybrzeże Bałtyku, w tym Mierzeja Wiślana.


Wybierając się na polskie morze większość turystów stawia na spore ośrodki turystyczne. Nie brakuje tak naprawdę osób, które wolą niewielkie miejscowości, w których nie ma zbyt wielu turystów, panuje cisza i spokój. Jedną z takich opcji jest ulokowany styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej Jantar. Skąd tak nieprawdopodobna nazwa tego właśnie terenu? Tak naprawdę miejscowość położona jest na dawnym szlaku bursztynowym, w języku litewskim bursztyn nazywany jest konkretnie jantarem. Jantar jest miejscowością o bardzo długiej historii, pierwsze wzmianki pisemne pochodzą z wieku XV. Obecnie miejscowość ta jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów z terenu całego kraju.

Zajrzyj do opisu, który jest pod podanym linkiem oraz czytaj więcej części neoplan na ten temat, który na pewno Cię zaintrygował. Nie czekaj!

Liczy oczywiście tysiąc danych mieszkańców, pomimo to jest wspaniale przygotowana na przyjęcie turystów, na których oczekują kwatery Jantar. Dostępne kwatery Jantar to nie jedyna opcja wykorzystania z noclegów. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. Bogatą ofertę przejrzysz pod linkiem


Plaża nad Bałtykiem
Author: mmlolek
Source: http://www.flickr.com
Jak już było napisane, Jantar jest miejscowością niezwykle niedużą. Kiedy skończy się sezon życie tak naprawdę zamiera. Jednak latem jest pełna życia. Na turystów czekają nie tylko ogromna baza noclegowa, ale tak naprawdę liczne punkty gastronomiczne, chronione kąpielisko morskie, szkółka jeździecka. W czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych turyści będą w stanie skorzystać z pływalni, która jest kryta.

Chciałbyś odszukać zbliżone materiały na taki temat? Ta wiarygodna oferta (https://naturalhotel.pl/) publikuje właśnie to, czego poszukujesz.

Możemy odpoczywać nie tylko na wspaniałej, pokrytej czystym piaskiem plaży. Jantar otaczają wspaniałe lasy liściasto-iglaste, wczesną jesienią to raj dla osób zafascynowanych zbieraniem grzybów. Na turystów czeka także kursująca przede wszystkim do Malborka kolejka wąskotorowa. W sezonie cieszy się ogromną popularnością. Trasa kolejki wiedzie przez atrakcyjne pod względem krajobrazowym okolice, a do tego zatrzymuje się nie tylko w Malborku (okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego), ale także w Nowym Dworze Gdańskim. W Jantarze jest wiele ciekawych atrakcji, z których dla każdego znajdzie się coś wspaniałego.