Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej

Znajdująca się na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to znakomite miejsce do podziwiania fenomenu Tatr - nic, zatem dziwnego, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu wczasy a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najpopularniejszego miejsca na odpoczynek 2014, ferie i wakacje.

znajdź noclegi w Ustronuy
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Centralną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj znajduje się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Następne ważne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis odnoszący się do Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku. Pierwsze zagrody w górach zaistniały w wyniku wyrębu puszczy tatrzańskiej. Rozkwit osady przebiegał dosyć powolutku, z powodu ostrego klimatu i niepłodnej ziemi. Niedolę mieszkańców zwiększały obowiązkowe daniny. Sytuację poprawiła dopiero reforma społeczna oraz przemiany w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – zjawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Ważnym etapem na drodze rozwoju była też samodzielna budowa kościoła jak również szkoły i Domu Ludowego, przy których powstał Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty muzyczne i taneczne mieszkańców. Niesłychanie istotną funkcję odegrało również Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury lokalnej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym.

Jeśli zamieszczona w tym artykule interpretacja Cię przekonuje, to poznaj ponadto inne wypowiedzi na temat (https://www.warynski.pl/o-firmie/), który został omówiony w tym wpisie.

Miłośnicy górskich wędrówek powinni zaznajomić się z propozycją wakacji w Beskidach*** Pełną ofertę na odpoczynek 2015 w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można znaleźć w serwisie bądź klikając na poniższe linki: - noclegi Bukowina Tatrzańska - domki letniskowe Bukowina Tatrzańska - beskid śląski noclegi