Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Kraków, odpowiednie miejsce na spędzenie weekendu.

Kraków uchodzi za najznakomitsze z miast w Polsce. Jego nieprzebrane zabytki i niepowtarzalna historia sprawiają, że miasto jest bardzo atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej odwiedzanym polskim miastem, przez rok przyjeżdża go odwiedzić 7 do 8 mln turystów. Liczba jest ogromna, a miliony turystów nie może się mylić. A zatem co trzeba obejrzeć?
prorent
Zacznijmy może od tego, w jaki sposób się do Krakowa da dostać? Otóż, można przyjechać autem- Kraków jest całkiem nieźle połączony z większością południowych województw autostradą A4. Ma także liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, w tej chwili rozbudowywane, dzięki któremu jest na stałe połączony z 40 lotniskami.

Wejdź na proponowany wpis, a poznasz informacje na ten temat jeszcze bardziej - z pewnością okażą się interesujące i kompletnie Cię pochłoną.

Warto, po przybyciu do miasta zorganizować sobie wygodny środek transportu. Niewątpliwie najtańszą opcją poruszania się po mieście są autobusy i tramwaje. Jednak jest ciekawsza i bardziej uniwersalna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (wynajem auta kraków). Da nam większą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli również zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.

A jest co zwiedzać- najistotniejszy punkt każdego programu zwiedzania miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów polskich, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Ponoć nawet żył tam kiedyś smok.

Równie ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy kościół miasta, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.
Samochód terenowy marki Ford
Author: Kyle Harris
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej rozpoznawalnym kościołem w kraju jest niewątpliwie kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego najbardziej charakterystyczna zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| zobaczymy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat.Jeśli jesteśmy zainteresowani dalszym zwiedzaniem centralnego placu, przy którym wznosi się wspaniały kościół Mariacki, możemy zajść do krakowskich sukiennic, tradycyjnie i dziś pełniące funkcję handlową- znajdziemy tu pamiątki, najróżniejsze przedmioty rękodzielnicze, czy biżuterię. Dodatkowo, na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

, choćby na weekend, do dawnej stolicy Rzeczpospolitej, obejrzeć przynajmniej te najważniejsze obiekty, mając w pamięci, że to jedynie część, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich. Miłego zwiedzania.