Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Samolotowe urlopy

Gdy jedenaście dekad temu genialni bracia Wright odbyli swój pionierski lot, nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że zaczyna się nowa doba w historii ludzkości. Oto ludzka istotna wzbiła się w nieboskłon, urzeczywistniając wielkie marzenia całych pokoleń. Później marsz technologiczny rozwijał się prężnie – w czasie Wielkiej Wojny samoloty zostały po raz pierwszy sprzętem do mordowania.


autostrada
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
W kolejnych dziesięcioleciach maszyna do fruwania była nieustannie udoskonalana, kolejne modele biły niebotyczne rekordy. W okresie powojennym udoskonalono technikę odrzutową, która wyparła benzynę w silnikach samolotów. 50 lat po pionierskim locie Armstrong stanął na Księżycu.

Teraz lot to właściwie najlepszy środek transportu.

Istotnie fascynuje Cię omawiana problematyka? Skoro tak, to poza tym zweryfikuj treść (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-jaworzno), którą przeczytasz na podobnym portalu.

Poza tym nic nie może przebić szybkości, z jaką porusza się samolot. Dlatego miliony osób na całym świecie wykorzystuje ten środek transportu. Z pewnością każdy z was oglądał kiedyś w wiadomościach straszliwe materiały filmowe z miejsc tragedii lotniczych.

Niebo pocięte samolotami
Author: Vladimir Yaitskiy
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy rodacy byli zszokowani, kiedy pod Smoleńskiem spadł na ziemię samolot z prawie setką znanych postaci z naszej polityki. Takie doświadczenia mogą podsuwać obawę, że lot jest czymś groźnym. A to błąd – według badaczy samolot jest najmniej ryzykownym medium transportu.

To fakt, że jak samolot spada, to mało kto ma szansę uratowania się, ale takie tragedie występują relatywnie rzadko. To nie lot jest największym zagrożeniem, lecz auto. Na naszych drogach co roku giną setki ludzi, a katastrofy lotnicze występują naprawdę rzadko.

Oprócz tego technologia tak się rozwinęła, że teraz jest naprawdę bezpieczny. Generalnie wydaje się, że najbardziej lotu obawiają się ludzie, którzy lecą pierwszy raz. Po pionierskim locie lęk zazwyczaj mija – tak zresztą pewnie mieli bohaterscy bracia Wright, którzy ponad wiek temu zbudowali maszynę odmieniającą świat. Na lepsze!