Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wakacje w siodle

W Polsce jazda konna, od kilku dłuższych lat zyskuje coraz bardziej pokaźną liczbę fanów. Wiele osób urzeczonych jest bliskim kontaktem z koniem, a zadowolenie zapewnia im zdobywanie jeździeckich umiejętności. Już po niedługim czasie dociera do nich, że jazda konna nie jest ani bardzo droga, ani trudna do opanowania.

obozy konne
Wiadomo, nie mamy na myśli sytuacji gdy posiadamy własnego konia, wtedy koszt , który musimy przeznaczyć na jego utrzymanie dla wielu z nas może być zbyt duży. Ale jeżeli nie czujemy się na siłach (nie tylko finansowych), aby swojego konia posiadać - bez obaw.Na pewno mieszczą się w pobliżu stadniny (poznaj propozycje nadwigrami.pl) koni, w których nauczymy się jeździć.

Wtedy, kiedy będziesz wyszukiwać analogicznych materiałów, to takie wskazówki z serwisu (http://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-ptaki/79) na pewno wydadzą się Tobie niezwykle pomocne.

Jest to łatwiejsze niż nam się wydaje, gdyż sport ten staje się coraz popularniejszy, a przez co - w Polsce zaobserwować coraz więcej stadnin. Na co warto zwrócić uwagę? Należy wiedzieć, iż wielkość klubu nie przekłada się na jakość szkoleń, a na nauczyciela dobrze jest wybrać osobę z uprawnieniami instruktora PZJ. W każdym wieku jest odpowiedni moment na naukę, drzwi stadniny stoją otworem dla wszystkich.

Chociaż im wcześniej zaczniemy pobierać naukę tym szybciej zauważymy efekty. Spróbujmy w związku z tym zainteresować dzieci końmi, ponieważ jeśli naprawdę zakochają się w nich, będzie to miłość na całe życie. Koń znany jest z tego, że odwzajemnia uczucie - w trudnych chwilach potrafi „przytulić” i trącić łbem. Może być również wspaniałym terapeutą. Kontakt przez dotyk z koniem, jego ciepłota ciała i psychiczne oddziaływanie na człowieka są nieocenione. Wakacje lada moment... Zachodzimy w głowę, planujemy jak zorganizować czas naszemu dziecku. A może wspólnie przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? (zarezerwuj) Aby przekonać naszą latorośl odwiedźmy okoliczne stadniny, strony poświęcone tej tematyce (np. wpisując w wyszukiwarce internetowej frazę obozy konne).

Dzieci w kontakcie ze zwierzęciem, uczą się także dyscypliny, ponieważ zwykle przed jazdą należy wyczyścić konia, założyć siodło i uzdę. Później przychodzi czas na jazdę z instruktorem. Po niej trzeba zaprowadzić konia do stajni, rozsiodłać i wyczyścić. Wszystko zajmuje ok. 2 godz, jednak kiedy dziecko pokocha konie, czynności te będą dla niego tylko przyjemnością.