Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

W jakim rejonie świata spędzić tegoroczny urlop? Zastanawiałeś się, gdzie się wybierzesz?

Do wyjazdu na wakacyjny urlop wprawdzie zostało jeszcze dość dużo czasu, ale już w tej chwili wiele osób zastanawia się, gdzie spędzić tegoroczny urlop. Dla osób, które kochają egzotyczne klimaty, wypoczynek na pełnej piasku plaży połączony ze zwiedzaniem historycznych miejsc doskonałym miejscem wydają się być Karaiby.
Karaiby rozciągają się pomiędzy Ameryką Północną a Południową. Tworzą je bardzo liczne wyspy, wiele z nich to popularne kierunki turystyczne. Wśród nich do miejsc nadzwyczaj popularnych należy Dominikana, Jamajka czy też Kuba. Osoby, które wybiorą Karaiby wakacje na nich spędzając bez wątpienia nie będą swojego wyboru żałować. Karaiby wakacje na nich spędzone to okazja do wypoczynku na gorących, pokrytych piaskiem w kolorze złota plażach, ale także możliwość spędzania czasu naprawdę aktywnie.

Wakacje na Dominikanie cieszą się rosnącą z roku na rok popularnością wśród naszych rodaków. Decydując się na wakacje na Dominikanie, można wylegiwać się na plaży, można spędzić czas na uprawianiu sportów wodnych. Wielu turystów decyduje się na wyjazd na Karaiby ze względu na możliwość nurkowania w jednych z najbardziej pięknych raf koralowych na całej kuli ziemskiej.

Karaiby to nie tylko plaże, rafy koralowe, ale również miejsca z pięknymi zabytkami oraz miejscami, które po prostu trzeba zobaczyć. Do takich miejsc bez wątpienia należą plantacje kawy na Kubie i ulokowany także na Kubie Park Narodowy Desembarca del Granma, który zachwyca znacznej części turystów bajecznymi nadbrzeżnymi skałami. Jeżeli już będziemy na Kubie, to obowiązkowo powinno się odwiedzić stolicę wyspy, Hawanę. Najciekawsze zabytki tego miasta ulokowane są na Starym Mieście.Z kolei miłośnicy świata historii, którzy wypoczywają na Dominikanie z pewnością będą zachwyceni wybudowaną w XV wieku w Santo Domingo katedrą. Z kolei na Dominice nie można pominąć Parku Narodowego Morne Trois Pitos. Na jego terenie leży bajecznie położone gorące źródło, nie brakuje też licznych pokrytych piękną tropikalną roślinnością dolin, a świat flory i fauny jest zaskakująco bogaty.

Jeśli masz ochotę poznać więcej informacji na ten temat, to sprawdź ten link - jest tu bardzo świeża treść (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/love-nobu/) dotycząca tej tematyki.

Wielu turystów, w tym również z Polski, odwiedza także Haiti. Przyciąga ich tutaj klimat, ogromna liczba plaż i otwartość mieszkańców.