Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak nie do Tunezji, to gdzie? W jaki sposób globalny terroryzm zmienił trasy pokonywane przez polskich urlopowiczów

Zagraniczne eskapady od wieków fascynowały polskich i europejskich urlopowiczów - tak czy inaczej w naszym kraju pogoda bywa nieprzewidywalna, a koszty zakwaterowania i wyżywienia dość duże. Dodatkowo najprawdopodobniej każdy pragnie zobaczyć piękne widoki i choćby raz w życiu pomieszkać bliżej Równika. Niesłabnącą popularnością w dalszym ciągu cieszą się śródziemnomorskie kraje, choć ostatnimi czasy rząd odradza wypady w te regiony, a konkretniej do Egiptu bądź Maroka, ze względu na zagrożenie terrorystyczne. Oczywiście nie każdy urlopowicz jest panikarzem, ale cóż szkodzi przeanalizować inne kierunki podróży.
Egipt
Author: Adam Inglis
Source: http://www.flickr.com
Czarny Ląd przyciąga nie tylko naukowców, ale również globtroterów spragnionych wielkich emocji. Na pustyni niewiele można zobaczyć, ale już egipskie świątynie są niewątpliwą atrakcją turystyczną. Skoro jednak wyjazd do tego kraju na razie jest dosyć niebezpieczny, to warto wykorzystać hasła Zanzibar wczasy oraz wakacje Madagaskar, by na stronach internetowych poszukać konkretnych i szczegółowych informacji dotyczących wyjazdu w te rejony. Egzotyczne krzewy, złociste plaże, szmaragdowe morze - takie pejzaże kuszą Europejczyków spragnionych promieni słonecznych.

Jednak dla niektórych podróżników Czarny Ląd leży zbyt blisko i z tego powodu w żadnym wypadku nie planują przeglądać ofert biur podróży pod kątem wyrażenia Zanzibar last minute, lecz wolą polecieć na wyspy Oceanii albo do brazylijskiej puszczy. Kiedy jedni wybierają doskonale wyposażone ośrodki dla turystów, to drudzy woleliby przeżyć mrożącą krew przygodę.

Prezentowany artykuł Ci się spodobał? To odwiedź ten link (https://www.astorhotel.pl/kulinaria/), a odnajdziesz więcej podobnych danych, które także będą fascynujące.

Ważne bywa to, by cudownie się bawić i rzecz jasna zrobić tysiące pięknych zdjęć.Bahamy
Author: Don O'Brien
Source: http://www.flickr.com
Przywykło się myśleć, że wyraz egzotyka pasuje jedynie do wycieczek w obszary zwrotnikowe, tymczasem równie dobrze wyprawa na Biegun Południowy także może być egzotyczną, bowiem na podbój lodowej krainy wyruszają nieliczni, lecz i równocześnie zdeterminowani podróżnicy.

Tak nietuzinkowy pomysł na urlop może okazać się strzałem w dziesiątkę, choć tak niecodzienna wyprawa może bardzo zaskoczyć tych, którzy dopiero co usłyszeli od partnera, że spędzą nadchodzące ferie albo wakacje na krańcach południowej półkuli. W istocie trudno dziwić się trochę znudzonym Polakom, szczególnie wtedy, gdy co roku wyjeżdżają na Kretę albo Bahamy - rewolucyjna zmiana po prostu bywa w życiu niekiedy potrzebna.