Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Kostiumy do piłki nożnej dla każdego - sprawdź więcej

Na świecie jest bardzo wiele rozmaitych dyscyplin sportowych i nieustannie powstają nowe. W grupie sportów drużynowych bez wątpienia najbardziej popularną dyscypliną na świecie jest piłka nożna. Popularność tej dyscypliny w większości przypadków przejawia się oglądaniem meczów w telewizji, niektórzy jednak decydują się na granie w piłkę nożną we własnym zakresie. Zazwyczaj w tę grę dla relaksu grają najmłodsi i młodzi chłopcy, zwłaszcza że na lekcjach wychowania fizycznego w szkole ta dyscyplina nagminnie się przewija. Dużo dzieci marzy wtedy o pracy w charakterze zawodnika piłki nożnej. Jak w każdej innej dyscyplinie, również w piłce nożnej obowiązują specjalne elementy ubioru. Spodenki piłkarskie są inne niż te, w jakich gra się w koszykówkę czy inne sporty. Elementy ubioru piłkarskiego ewoluowały na przestrzeni lat.
Buty
piłkarzyki
Source: http://www.vivafitness.pl/
W piłce nożnej obuwie posiada niezwykle ważną rolę. Musi nie tylko zapewniać zawodnikowi dobrą przyczepność do podłoża, ale także umożliwić mu kopnięcie piłki z właściwa siłą. Do tego celu wyprodukowano korki, czyli obuwie sportowe z typowymi kolcami na podeszwie. Korki piłkarskie również przeszły ewolucję, wypustki, najpierw gumowe, były integralną częścią podeszwy (lanki). W późniejszym czasie stworzono tak zwane wkręty, a więc buty z metalowymi korkami przykręcanymi do podeszwy, które w szybkim tempie rozpowszechniły się jako profesjonalne buty do grę w piłkę.Spodenki, ochraniacze Analogicznie jak wszystkie pozostałe elementy stroju, także spodenki - sprawdź naszą propozycję - powinny być dostosowane indywidualnie do wymagań zawodnika. Spodenki dla piłkarzy wykonane są z charakterystycznego przewiewnego materiału. Na boisku piłkarskim następnym niezwykle istotnym elementem są ochraniacze. Ochraniacze piłkarskie powinny chronić nogi piłkarza przed różnymi kontuzjami, w większości przypadków przed następstwami kopnięć i wślizgów pozostałych zawodników. Najlepiej jest wybierać produkty markowe, ponieważ jest wówczas większe prawdopodobieństwo, że zapewnią właściwy poziom bezpieczeństwa podczas gry. W tym wypadku wyższa cena nierzadko faktycznie związana jest z jakością. Dzięki ochraniaczom zawodowym i początkującym zawodnikom udaje się uniknąć groźnych urazów.