Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jakie atrakcje czekają na turystów nad Morzem Bałtyckim?

Wybrzeże Bałtyku od wielu lat przyciąga naprawdę sporą grupę turystów. Zdecydowana większość z nich odpoczywa w najbardziej znanych miejscowościach urlopowych. Ci, którzy poszukują terenów znacznie bardziej spokojnych mogą odwiedzić wioska słynąca ze spokoju i ciszy czyli Jantar.


Jantar ma nie cały tysiąc osób, jest więc raczej wsią, jednocześnie nieprawdopodobnie dobrze przygotowaną na to by móc przyjąć turystów. Noclegi Jantar wyszukamy tak naprawdęw ośrodkach wczasowych i domach urlopowych. Noclegi ochodzita domki Jantar to potężna oferta tak naprawdę całorocznych pokoi dla gości. Pełną ofertę znajdziesz pod linkiem . Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości, którzy są nastawieni na urlop w Jantarze? Historia wsi sięga XV wieku. Nie ma tutaj konkretnych zabytków, ale w nawiązaniu do nazwy wsi (jantar, to inaczej bursztyn) zdecydowano się na otwarcie Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum liczy sobie już dwanaście lat. Turyści, którzy nastawieni są odwiedzić mogą poznać historię wsi, ale tak naprawdę zobaczyć interesującą kolekcję bursztynów. Wieś stara się wykorzystać swoje położenie na dawnym szlaku bursztynowym do własnej promocji. Stąd każdego roku organizuje się tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.


Statki na morzu
Author: Maciej Kasprzyk
Source: http://www.flickr.com
Muzeum Bursztynnictwa to nie jedyna atrakcja w Jantarze. Tak naprawdę większość turystów przybywa tu z uwagi na piękną plażę. Na tych, którzy będą chcieli spędzić czas nie tylko na plaży są w stanie wybrać się do szkółki jeździeckiej lub Indiańskiej Wioski. W roli przewodnika po wiosce występuje pisarz Leszek Michalik. Wioskę można zwiedzać przede wszystkim w ciepłe miesiące. Fani entomologii tak naprawdę chętnie zwiedzą park owadów. Wspaniałe miejsca znajdują się tak w innych miejscowościach. Na uwagę z pewnością zasługuje położony w oddalonych o kilka kilometrów Stegnach zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku. Najcenniejszym obiektem świątynnym jest XVI-wieczny dzwon. W oddalonych o kilkanaście kilometrów Kątach Rybackich został stworzony rezerwat kormoranów. Działa tutaj także Muzeum Zalewu Wiślanego.