Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Czytanie książek, kontra inne pomysły spędzania swojego wolnego czasu

Czytanie książek to jeden z powszechnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Aktualnie czytanie jest stopniowo wypierane przez stosowanie nowoczesnych urządzeń, zazwyczaj komputerów i sieci WWW. Książki nadal jednak zachowały spore grono odbiorców. Można to stwierdzić przykładowo w oparciu o obserwacje jak wiele jest osób z książkami w autobusach, kolei i pozostałych pojazdach tego rodzaju. Czytanie jest rozrywką w rozumieniu tradycyjnym, poza samej czynności odczytywania wymaga od czytelnika również myślenia i uruchomienia wyobraźni. Tym różni się na przykład od oglądania telewizji, która to czynność nie potrzebuje wielkiej refleksji. Oprócz tego poprzez lekturę zwiększa się zasób słów, a odbiorca jest obyty z regułami gramatyki i pisowni języka, w jakim czyta. Z tego powodu osobom uczącym się języków obcych często poleca się czytanie książek w tym języku, gdyż poznają oni nowe słowa. Szczególnie poleca się czytanie pozycji, które już się zna, co uprości zagłębianie się w ich treść.
Co czytać?

dziewczyny podczas czytania
Author: CollegeDegrees360
Source: http://www.flickr.com
Na pytanie „co warto przeczytać?” nie ma jednej odpowiedzi. Wybory czytelnicze zależą bowiem od gustu określonego odbiorcy, a każdy ten gust ma odmienny. wybory powinno się więc przeprowadzać na zasadzie prób i błędów. Po znalezieniu zajmującej i dopasowanej do gustu książce można na przykład zacząć czytać inne książki tego samego autora.

Masz chęć poznać więcej ciekawych informacji na opisywany wątek? To pokaż szczegóły (https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/szambo/zbiorniki-bezodp-ywowe), które akurat takie informacje posiadają.

Następnie warto z kolei zainteresować się innymi książkami w ramach tego samego gatunku. W ten sposób podnosi się szanse na znalezienie czegoś dobrego do czytania. Repertuar czytelniczy na świecie jest ogromny i trudny do zliczenia, każdy więc może trafić na coś dla siebie. Intrygujące propozycje można odnaleźć tu -


Czytelnictwo w Polsce

Niestety w ostatnich latach widać w kraju drastyczny spadek stopnia czytelnictwa. Z najnowszych badań wnioskuje się, że tylko około jednej trzeciej obywateli kraju sięga po książkę w ciągu całego roku. Istnieje jednak również stała grupa ludzi, którzy sięgają po lektury często i regularnie i w całym roku sięgają po więcej niż 6. Obecnie spora liczba ludzi przechodzi od czytania na papierze do ekranowego, a to także powinno liczyć się do badań czytelnictwa.

Wykonasz krok do przodu, jeśli zobaczysz, co zawiera rzetelna oferta (http://www.pischool.pl/kontakt). Przekonaj się, że faktycznie dane na niej umieszczone są przydatne.

Więcej czytają również uczniowie, często ze względu na zadawane przez nauczycieli lektury obowiązkowe.