Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak odnaleźć dobrą lekturę?

Osoba wykształcona powinna znaleźć trochę czasu na czytanie książek. Nie tylko specjalistycznych, mających związek z zajęciem zawodowym. Przyznać jednak trzeba, że nie łatwo jest zorientować się w tym po co warto sięgnąć. Kiedy chcemy znaleźć odpowiedź na pytanie co warto przeczytać?, możemy wspomagać się opiniami w gazetach i czasopismach. To podejście klasyczne w wyborze książki. Bardzo często też radą nam może posłużyć bibliotekarka lub dobry księgarz. W tej chwili, w dobie internetu, możemy się nim także wspomóc przy wyborze lektury. Znajdziemy kilka portali dla ludzi lubiących czytać. Najpopularniejsze to jak też Lubimy Zakładając tam konto, mamy dostęp do naszych półek, do półek znajomych czy też do opisów książek. Serwisy te zamieszczają nawet przygotowane specjalnie dla nas propozycje pozycji, co może być dla nas dobrą podpowiedzią.
Książka
Author: nkzs
Source: http://www.sxc.hu
Pewną wskazówką mogą być nagrody literackie i wszelakiego rodzaju rankingi, na przykład Literacka Nagroda Nike, lub konkurs na najlepszą książkę historyczną. Jednak wybór jury nie musi być zgodnym z gustami czytelników, czego najlepszym dowodem jest najważniejsza polska nagroda literacka. Często wybory kapituły nie zgadzają się z gustem większości publiczności.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj również soczewki kontaktowe rzeszów kolejne wiadomości na ten temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Miłym zaskoczeniem dla czytelników okazał się 2013r. Nagrodzono książkę pani Joanna Bator za "Ciemno, prawie noc". Akcja powieści ma miejsce w prowincjonalnym Polskim miasteczku. Autorka potępia w swojej książce pewien typ zbiorowej nabożności. Mierzy się ze współczesnym grubiaństwem ujawniającym się w sieci. Ukazuje je w dość drastyczny sposób. Mnie najbardziej przypadł do gustu motyw koci. Te miłe zwierzęta są w tejże powieści pierwiastkiem dobra (także opiekunki kotów). Podobne tematy można odnaleźć także tutaj -Powieść ma w sobie pierwiastki nadprzyrodzone a wszystko to zawarte jest w formie kryminału z zaskakującym finałem. Jest to też opowieść o dorastaniu bohaterki i jej zmaganiach z przeszłością. Mym kolejnym typem w osobistym rankingu co warto przeczytać?, jest biografia Władysława Bartoszewskiego. Wywiad rzeka z niezwyczajnym człowiekiem. Mimo bardzo ciężkiego życia zachował on pagodę ducha i - co ważniejsze - wiarę w człowieka. Człowiek ten opowiada o tym, jak rozumie miłość do ojczyzny i odpowiedzialność za ojczyznę. Z kolei dla odprężenia rekomenduję „W syberyjskich lasach” (Sylvain Tesson), opowiadanie o paru miesiącach życia autora w odosobnieniu, próbach „ujarzmienia” czasu i czerpania radości z każdego momentu istnienia.