Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Lotnisko Wrocław - czym się tam dostać i niedaleko zaparkować?

Wielu z nas, Wrocławian, nieraz w przeciągu roku korzysta z połączeń samolotowych. Udajemy się na urlop, w odwiedziny do przyjaciół, do pracy. Dzięki niedrogim firmom lotniczym jest to bardzo opłacalna i komfortowa forma podróży. Mimo, że lot w granicach Starego Kontynentu trwa wyłącznie parę godzin, musimy jeszcze do czasu wyprawy doliczyć transport na lotnisko - a z tym bywa wszelako, gdyż często miejsca te ulokowane są pod miastem. Wrocław na szczęście, ma bardzo przyzwoity dojazd.

lotnisko
Author: Dave Taylor
Source: http://www.flickr.com
Sporo osób, zwłaszcza tych najbardziej ekonomicznych, udając się na lotnisko, wybiera podróż autobusem. Wrocław może pochwalić się odrębną linią, o standardowej taryfie, która zawiezie nas pod same drzwi. Jest to niestety podróż (kliknij aby zobaczyć więcej) dość uciążliwa, bowiem musimy ją odbyć w tabunie ludzi z ogromnymi bagażami, a jeszcze jak napotkamy na korki, to niezwykle może się ona wydłużyć. Na szczęście w godzinach przesilenia ruchu linia ta odchodzi kilka razy w ciągu godziny, rozpoczynając swój kurs od dworca kolejowego, przemierzając przez popularne dzielnice. Jeżeli mamy własne auto, sprawdzoną, chodź mniej ergonomiczną metodą, będzie podróż własnym samochodem. Wrocław posiada parking przy lotnisku, gdzie możemy zostawić swój pojazd płacąc tylko kilkadziesiąt zł na tydzień - link do strony - jest to znacznie tańsze niż wyprawa taksówką. Oczywiście, warto znać wtenczas trasę, jednak w pewnym odcinku pojawiają się liczne kierunkowskazy, prowadzące bezpośrednio na lotnisko, dlatego trudno je przegapić. Także można spokojnie odebrać kogoś stamtąd, właśnie z pomocą auta, bez naliczanych opłat. Bowiem parking przy lotnisku jest darmowy, jeśli przebywamy na nim krócej niż dziesięć minut - a tyle powinno nam starczyć na odbiór pasażera. Mimo wszystko, dość popularną opcją jest podróż taksówką.parking
Author: UnknownNet Photography
Source: http://www.flickr.com
Niestety, w tym przypadku dobrze mieć sprawdzoną korporacje i nie być obcokrajowcem. Bowiem ci, kiedy tylko usłyszą inny język, od razu windują cenę. Podróż przez Wrocław na lotnisko, w zależności od taryfy, może nas nawet wynieść sto zł, dlatego miejmy to na uwadze. Jeśli jesteśmy z innego miasta, i jest to wyłącznie nasz przystanek przesiadkowy, lepiej wybrać autobus. Wrocław, w porównaniu z większymi metropoliami, jak na przykład Paryż, ma lotnisko zupełnie blisko od centrali. Mało tego, miejska linia nas tam zawiezie w cenie normalnego biletu. Lecz jeżeli mamy własny samochód, warto nim tam się wybrać, bowiem parking przy lotnisku jest bardzo tani. Taksówka natomiast to opcja wyłącznie dla bogatych.