Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Uczenie psa chodzenia na nienaciągniętej smyczy, wymaga od posiadacza psa dużo cierpliwości.

Psia lojalność i miłość to nieoceniony skarby. Trzymanie psiny to również jego odpowiednie wychowanie. Wyłącznie do właściciela psa należy wybór, czy pragnie realizować każde kaprysy swojego psa, czy wyuczy go dobrych manier. Pomimo tego warto poświecić czas na wychowanie psiaka, dzięki temu tworzą się i rozwijają się relacje między panem i psem.


więcej szczegółów o zwierzakowo
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com
Wyuczony psiak, który reaguje na podstawowe polecenia, dostarcza na pewno więcej przyjemności posiadaczowi psa. Z kolei niewychowane psy sprawiają wiele kłopotów. Z kłopotem psiaka ciągnącego smycz zmaga się dużo właścicieli psów. Nie wolno zapominać, że psy działają pod wpływem impulsu i kochają gonić wszystko, co ucieka.

Czy chcesz znaleźć pokrewny tekst? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten odsyłacz i zerknij na witrynę (http://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-szopy/57), która prawdopodobnie także przypadnie Ci do gustu.Po to by wyprowadzanie psa na smyczy sprawiało przyjemność i było zajęciem nieabsorbującym, trzeba wyuczyć psiaka chodzenia na nienaprężonej smyczy. Aby skutecznie uczyć psa chodzenia na smyczy nienaprężonej, trzeba zdać sobie sprawę z przyczyny, dla którego kundel napina smycz. Przesłanka jest banalna – po prostu szarpiąc smycz, zawsze udaje mu się prędzej dobiec do upatrzonego obiektu.

W związku z tym różne psy wypracowują sobie różne koncepcje ciągnięcia. Napinanie smyczy jest również spowodowane brakiem kontroli emocji i zbyt wielkim pobudzeniem psychicznym na spacerze. Niejednokrotnie trzeba potrudzić się nad psim ułożeniem, a smycz stanie się luźna. Jeszcze jedną przyczyną tego, że pies przysmaki dla psa szarpie smycz, może być jej typ.


zwierzakowo.pl/sklep/smycze-i-obroze-dla-psow
Author: Ramón Portellano
Source: http://www.flickr.com
Popularne są rozciągane smycze dla psów tzw. „flexi”, które same rozwijają się i zwijają a ponadto nie oplatają się wokół nóg na przechadzce z psem. Doktryna piękna, ale w praktyce taka smycz uczy psa naprężania smyczy. Dlatego, jeżeli pies jest szczeniakiem, którego dopiero zaznajamiamy ze smyczą, powinniśmy zrezygnować ze stosowania takiego rodzaju smyczy.

Z pewnością dla szczeniaków lepsze są smycze dla psów o długości do dwóch-czterech metrów, z taśmy, przepinane na różną długość, tzw. treningówki, dzięki którym to posiadacz psa kontroluje, odległość na jaką odchodzi pies. Takie smycze dla psów generalnie pozwalają skuteczniej zapanować nad zwierzęciem, bo są praktyczniejsze i krótsze, niż rozciągane.