Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Plecak: niezbędne wyposażenie każdego turysty , który wyrusza na górską wycieczkę

Wśród przeznaczonych do górskich wędrówek akcesoriów plecak jest jednym z bardziej istotnych. Górskie wędrówki to rzecz jasna obowiązek posiadania nie tylko plecaka, ale na ogół także rozmaitych akcesoriów, które są wymagane przy biwaku na górskim szlaku. Jakie akcesoria są nam potrzebne poza plecakiem? Jak kupować plecak?

W sklepach z akcesoriami turystycznymi znaleźć można bardzo duży wybór plecaków. Są wśród nich nie tylko małe miejskie plecaki Wolfgang, ale również mające jedną komorę plecaki turystyczne oraz plecaki Wolfgang, których pojemność jest o wiele większa , a tym samym wynosi od czterdziestu do aż sześćdziesięciu pięciu litrów. Jakiego typu plecak kupimy uzależnione jest więc przede wszystkim od tego, w jakim celu planujemy go używać. Jeśli mamy w planach trwający kilka czy kilkanaście dni trekking, będziemy potrzebowali dużego plecaka, w którym zmieści się nie tylko odzież na zmianę, ale również namiot, śpiwór i naczynia kuchenne (czytaj więcej). W trakcie trwającej kilka lub kilkanaście dni wyprawy o charakterze trekkingowym wyjątkowo przydatna jest menażka.
menażka
Author: Jean Synodinos
Source: http://www.flickr.com
Współczesna menażka (sprawdź tutaj) w minimalnym stopniu przywodzi na myśl swoje poprzedniczki sprzed kilkudziesięciu lat. Bez wątpienia zmienił się materiał, z którego menażki są wykonywane.

Interesuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło a znajdziesz tam interesujące informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Klasyczne , wykonane z aluminium menażki zostały zastąpione menażkami wykonanymi z aluminium anodowanego lub menażkami zrobionymi z tytanu. Są więc nie tylko trwałe, ale przede wszystkim bardzo lekkie, co jest naprawdę ważną cechą, kiedy wybieramy się na trwający kilkanaście dni trekking.

Kupując plecak, zwracamy przede wszystkim uwagę na jego pojemność. Bardzo często jednak zapominamy, że naprawdę ważna jest także ilość bocznych kieszeni. W takich bocznych kieszeniach pomieści się wiele przydatnych podczas wędrówki elementów wyposażenia: mapa, lekka przeciwdeszczowa kurtka , a nawet karimata. Dostępne są również modele plecaków wyposażone w dodatkowe pętle, troki i taśmy kompresyjne. Dzięki nim możliwe jest zamocowanie w zewnętrznej części plecaka potrzebnego podczas wędrówek namiotu, nart bądź czekana - sprawdź menażki. Cechą typową oferowanych dzisiaj plecaków jest umieszczony wewnątrz stelaż i naprawdę mała waga. Sprzedawane modele - miejskie, turystyczne oraz trekkingowe - są też naprawdę funkcjonalne.