Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Parkingi przy lotnisku na terenie Dolnego Śląska

Na lotniskach we Wrocławiu nieustannie panuje szeroki ruch, wobec tego parkingi przy lotniskach są właściwie konieczne. Dużo osób przyjeżdża na lotnisko taksówką czy samochodem, brak miejsca do zaparkowania może być niewygodny. Parking przy lotnisku sprawia, że możemy bez kłopotu zaparkować auto i sprawnie oraz rychło dostać się na lotnisko. Poniektóre parkingi są nieco dalej, aczkolwiek lotniska gwarantują wtedy bezpłatny transport z parkingu na lotnisko oraz odwrotnie.


Lotnisko
Author: Dolapo Falola
Source: http://www.flickr.com
Na terenie lotnisk z reguły znajduje się kilka różnorodnych parkingów. Nim zostawimy samochód na jednym z nich, winniśmy wiedzieć, jakie przepisy obowiązują na danym parkingu. Niektóre są parkingami, na jakich nie można zostawiać wozów. Służą jedynie do krótkiego zatrzymania się i odjechania. Niejeden parking przy lotnisku we Wrocławiu to parking krótkoterminowy, to oznacza, iż zdołamy zatrzymać się na nim jedynie na krótki okres, na przykład na 15 minut. Istnieją także parkingi długoterminowe, na których możemy zatrzymać się godzinę bądź więcej. Dużo lotnisk ma również parkingi przeznaczone tylko dla taksówek, wskutek tego na tego rodzaju parkingach na pewno nie powinny parkować typowe samochody osobowe. Ważne jest też to, żeby zwrócić uwagę czy konkretny parking na lotnisku jest płatny czy też darmowy.

Źródło - parking Wrocław

Dzięki przestrzeganiu każdych zasad oraz norm, połączonych z parkowaniem, z pewnością na parkingu będzie panować ład i porządek. Pamiętajmy też o właściwym, zgodnym z przepisami trybie parkowania. Nie parkujmy na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych, jeśli nie przylegamy do tej grupy postaci. Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych często znajdują się bliżej lotniska, żeby jednostki te zdołały prędzej i łatwiej na nie dotrzeć. Nie powinno się zajmować tych miejsc oraz utrudniać dotarcia jednostkom niepełnosprawnym. Zwracajmy też uwagę na drobiazgowe parkowanie - sprawdź informacje -, by nie zajmować innym miejsc parkingowych. Pamiętajmy, iż dla jednego wozu przeznaczone jest jedno miejsce parkingowe na lotnisku.