Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Podróżowanie po Azji – Pekin i Tokio

Pekin to stolica Chińskiej Republiki Ludowej, który pełni rolę największe ośrodka kulturowego, oświatowego oraz politycznego. Pekin to miasto, które posiada również szeroko rozwiniętą turystykę, znajdują się tu wspaniałe dzieła sztuki i zabytki architektoniczne, które przyciągają turystów z całego świata. Bardzo ważnym i często odwiedzanym rejonem w Pekinie jest Badaling, w którym znajduje się odcinek Wielkiego Muru Chińskiego. Innymi ważnymi atrakcjami turystycznymi są także Zakazane Miasto, Pałac Letni, Świątynia Nieba oraz Plac Tian’anmen.
W Pekinie warto zobaczyć również grobowce dynastii Ming, Pachnące Wzgórza oraz Twierdzę Wanping. W Pekinie znajduje się wiele wspaniałych, majestatycznych świątyń, które także są dostępne dla turystów. Będąc w Pekinie, możemy wybrać się do Świątyni Tanzhe, Świątyni Jietai oraz Świątyni Yunju. Znajduje się tu również wspaniałe Mauzoleum Mao Zedonga. W Pekinie nie brak malowniczych miejsc i wspaniałych atrakcji turystycznych. Prócz dobrze rozwiniętej turystyki znajduje się tu również szeroko rozwinięta baza hotelowa. Wybierając się w podróż do Pekinu, na pewno znajdziemy wiele atrakcyjnych miejsc noclegowych. Znajduje się tu wiele bardzo luksusowych hotelów, o najwyższych standardach i wygodach, należą do nich State Guest Hotel Presidiental Plaza, China World Hotel, Prime Hotel (apartament książecy) czy Crowne Plaza Hotel.Tokio to stolica Japonii, która znajduje się na jednej z największych japońskich wysp – Honsiu. Tokio jest miastem bogatym kulturowo i atrakcyjnym turystycznie, do najważniejszych i najchętniej odwiedzanych zabytków Tokio należy między innymi Pałac Cesarski i otaczające go ogrody. Charakterystycznymi miejscami w Tokio są liczne świątynie, z których wiele zbudowanych jest w tradycyjny sposób. W Tokio znajduje się wiele zróżnicowanych dzielnic, które słyną z różnorodnych atrakcji.

Zaciekawił Cię ten post? To doskonale, gdyż oryginalny wpis zawiera podobne dane do prezentowanych.

Dzielnica Omote-Sando to wspaniała dzielnica wysadzana drzewami, na której znajduje się wiele domów mody i luksusowych sklepów z ubraniami od najlepszych projektantów. Dzielnica Roppongi obecnie jest najbardziej rozrywkową dzielnicą w Tokio, znajdują się tu liczne dyskoteki, amerykańskie restauracje, bary i puby itd. Dzielnica ta zamieszkana jest również przez znane gwiazdy muzyczne oraz filmowe. Tokio na pewno zachwyci nas licznymi atrakcjami turystycznymi, ciekawą architekturą, popularnymi targami i zabytkami. Miasto to nigdy nie śpi, dlatego zarówno w dzień jak i w nocy czekają na nas w Tokio liczne atrakcje.