BIWAK

Wakacje inaczej

Author: Sport-shop.pl
Ahoj przygodo! Zbliża się lato, a razem z nim okres wakacyjnych wyjazdów. Nie każdemu pasuje spędzanie kolejnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla tych osób idealną alternatywą jest przykładowo wybranie się pod namiot nad jezioro, albo w cichy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, po prostu przed siebie. Jeśli mamy ochotę na to by urlop spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego typu przygodę.

Jeśli zaplanowałeś wycieczkę, musisz przygotować się pod kątem zakupu odzieży i wyposażenia

kurtka
Author: Sammy Zimmermanns
Source: http://www.flickr.com
Z przyjściem słonecznych dni objawia się apetyt na różne wycieczki oraz spacery. Nasi rodacy z chęcią jeżdżą w góry, jak też odwiedzają inne piękne miejsca w Polsce. Do podobnych wycieczek zawsze należy dobrze się przygotować. Potrzebna bywa właściwa, nieprzemakalna odzież oraz mocne a zarazem wygodne obuwie. Jeśli obmyśla się dłuższy pobyt w jakimś miejscu, optymalnie odnajdzie się profesjonalny sprzęt turystyczny. Co należy nabyć?

Polary mogą mieć przeróżną grubość

śpiwór
Śpiwory są w przeróżnej grubości

Kiedy udajemy się na biwak, musimy być przygotowani na to, że będziemy potrzebować kilku odpowiednich przedmiotów, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Przez to w pierwszej kolejności powinniśmy popatrzeć na śpiwory oraz zadecydować, które z nich okażą się dla nas odpowiednie. Możemy kupić takie, które będą rozpinane na całej długości, więc prościej będzie się w nie wchodziło, a w razie potrzeby, będziemy mieli szansę z nich wykonać pojedyncze, spore przykrycie, lecz możemy wybrać także takie, które w ogóle nie będą rozpinane i wtedy przypominają swoim wyglądem taką mumię. Poza tym wyróżniają się one pomiędzy sobą grubością, więc powinniśmy się namyślić, czy będziemy potrzebowali taki, który będzie nas ogrzewał, czy starczy cienki, bo noce mają być ciepłe.

Jakie profesjonalne zaopatrzenie winien posiadać każdy harcerz?

harcerz
Author: Arcadiuš
Source: http://www.flickr.com
Harcerstwo cieszy się aktualnie nadzwyczaj dużą renomą i dużo osób, zarówno dzieci jak również młodzieży decyduje się na wstąpienie do drużyny harcerskiej. Naturalnie harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także kapitalną zabawą, chociaż jest to także dobra szkoła życia, która świetnie uczy młodych ludzi tego, jak radzić sobie z rozmaitymi wyzwaniami.

W jaki sposób zorganizować obóz?

śpiwory na obozie
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Co oznacza "dobry obóz"? Czy dobry obóz, to ten, na którym była doskonała atmosfera, czy ten, który był po mistrzowsku wykorzystany czasowo (np. na prowadzenie zajęć)? A może dobry obóz, to taki, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim wypadku obóz, na jakim było 8 osób jest kiepski? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Wybieramy nowy namiot

namiot
Author: Tim Regan
Source: http://www.flickr.com
Spędzenie nocy pod gołym niebem nie jest do końca miłe, w szczególności kiedy pogoda, czy latające owady nie dadzą nam spokojnie zasnąć. Na wyprawach na łonie przyrody idealnie sprawdzają się namioty. Ich naczelnym zadaniem jest osłona przed niepomyślnymi warunkami pogodowymi, opadami, lub palącym słońcem jak też wiatrem, a też zapewnienie bezpiecznego snu.

Akcesoria militarne można zamówić przez internet

Siatka maskująca
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Nowoczesne latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi rodzajami są lekkie i bardzo wydajne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateriami, czołówka jest w stanie dawać światło bez ustanku przez kilkadziesiąt godzin. Tak ogromną wydajność osiągnięto przez użycie oszczędnych źródeł oświetlenia i pełniejsze przeznaczenie energii elektrycznej bateryjek.