Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Tajlandia jest to malowniczy kraj Azji Południowo-Wschodniej, jaki zachwyci nas gamą kolorów, przepychem świątynnych wnętrz, dziką tropikalną przyrodą, pięknymi obyczajami, religią wkradającą się w powszednie życie obywateli jak też wszędobylskim uśmiechem. Tajlandia przepełniona jest barwami: czerwono-zielone dachy świątyń wspaniale komponują się ze złoconymi ozdobami, mnisi w szafranowych szatach przechadzają się pośród zabytkowych budynków z brunatnej cegły, rzekami pływają długie łodzie napełnione po brzeżki barwnymi owocami a także pachnącymi przyprawami, na niebieskim niebie tańczą purpurowe latawce, natomiast na tle soczystej zieloności pól ryżowych dostrzec można ciemnookich Tajów w słomkowych kapeluszach.

Bangkok
Author: DCWG
Source: Tajlandia, Bangkok
Już od pierwszej minuty pobytu w Tajlandii uderzy nas wrażenie pewnego bezładu, nieznanego obywatelom Europy, a niezwykle specyficznego dla egzotycznych krajów. Gdy przyjdzie nam na myśl egzotyka last minute, naprawdę warto pomyśleć o Tajlandii. Już wkrótce przechadzać się będziemy uliczkami tajskich miasteczek co chwilę będziemy mieli sposobność spotkać sprzedawców proponujących frykasy tajskiej kuchni oraz tradycyjne rękodzieła, różnojęzyczne wycieczki, kolorowe festiwalowe parady i ulicznych muzyków. Tajlandia (w ofercie tajlandia z niemiec) jest krajem rozległym, konturem przypominającym głowę słonia. Wyróżnia się tutaj 4 charakterystyczne regiony: Nizinę Menamu - stanowiącą prężnie rozwijające się oraz urodzajne centrum kraju, Równinę Korat - umiejscowiony w północno-wschodniej Tajlandii o wiele uboższy region, południowy półwysep skąpany przez fale Morza Andamańskiego a także górzystą północ kraju.Powiązany artykuł: Tajlandia (sprawdź serwis) wylot z Niemiec

egzotyczne rośliny Tajlandii
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com
Obowiązkiem każdego podróżnika będzie zapoznanie się z miejscowymi obyczajami. Tajlandia zachwyci nas różnorodnością jak też bogactwem swojej kultury. Miejscowe obrządki weselne czy pogrzebowe w niczym nie przypominają tych europejskich, wnętrza buddyjskich świątyń mają niepospolitą - przepełnioną oparami trociczki jak też migotliwym blaskiem świec – aurę kontemplacji, z kolei tradycyjny taniec objawiający dawne tajskie dzieje oraz legendy, w którym każde skinienie i mina mają swe przesłanie pozwoli nam zapomnieć o otaczającym nas świecie. Jeśli nawet nie zachwycą nas dawne legendy, na pewno uczyni to uśmiech ciemnookiej tancerki. Warto poszukać również oferty Tajlandia z Niemiec, jako że w Niemczech można odnaleźć tańsze loty aniżeli oferowane przez przewoźników w naszej ojczyźnie.

Źródło - podroznawyspa.pl/

Nagrania