Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Planując urlop nad polskim morzem, musimy podjąć decyzję, w której z malowniczych miejscowości leżących nad morzem chcielibyśmy spędzić wakacje. A wybierać naprawdę jest w czym. Każdy z nas pragnie, by w okresie letnim wyrwać się chociaż na trochę z codziennego kieratu i odpocząć nad brzegiem morza.
Jednym z miejsc, które z całą pewnością trzeba odwiedzić jest Ustka. Ustka noclegi oferuje niemalże na każdym kroku (www.ruszajwpolske.pl/miasta/ustka/noclegi/38,index.html). Ten bajeczny nadmorski kurort w okresie wakacyjnym tętni życiem, jest pełen gorących promieni słonecznych i zachęca do wypoczynku i rewelacyjnej zabawy. Dokładnie taka jest Ustka. Noclegi, które proponują mieszkańcy sprzyjają poznawaniu burzliwej historii tych regionów.

Dobrze jest więc odwiedzić nie tylko plażę, ale w trakcie spaceru obejrzeć bliżej architekturę miasta, poznać jego historię. Wszak w zamierzchłych czasach znaczna część budynków obecnych w Ustce stanowiło centra skupiające mieszkańców tej rybackiej osady. Warto więc i z tego powodu zdecydować się na spędzenie wypoczynku w Ustce.
Mielno
Author: powazny
Source: http://www.flickr.com
Osoby, które preferują swój wakacyjny czas spędzić w miejscach położonych bardziej na zachód, powinny wybrać Mielno (http://www.ruszajwpolske.pl/miasta/mielno/noclegi - jeszcze więcej -/87,index.html). Noclegi są w tym mieście w bardzo atrakcyjnych cenach. Ponadto, nie musimy się troszczyć o miejsce do spania, wybierając noclegi (polecamy mielno noclegi) możemy znaleźć bezpośrednio po wyjściu z pociągu. Gościnni mieszkańcy tej położonej nad morzem miejscowości wyglądają przyjezdnych i proponują im stojącą na wysokim poziomie bazę noclegową. Mielno przez wiele osób nazywane jest "polską Ibizą". To właśnie dlatego w okresie wakacji licznie odwiedzane jest przez młodych ludzi , którzy szukają wakacji pełnych wrażeń.

To położone nad morzem miasteczko pełne jest klubów i dyskotek. W sezonie urlopowym imprezy trwają w nich aż do wschodu słońca, a w wielu wypadkach po pełnej emocji nocy, zabawa przenosi się bezpośrednio na skąpane w letnim słońcu plaże. Co jeszcze powinno się wiedzieć o tym miasteczku? Mielno to również miasteczko, w którym warto skosztować bałtyckich ryb, które bezpośrednio z rybackich kutrów lądują w kuchni. Znakomicie przyrządzone ryby w przybrzeżnych smażalniach i wędzarniach przypadają do gustu i tym młodszym, i tym nieco starszym. Zwłaszcza po całodziennym plażowaniu warto zdecydować się na rybkę.

Nagrania