Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

W czasie planowania wycieczek survivalowych należy zwrócić uwagę na sporo istotnych elementów. Bagaż nie może zajmować nazbyt dużo miejsca, ani zbyt wiele ważyć. Z tej przyczyny podczas planowania pracuje się nad jak największym zminimalizowaniem tego rodzaju parametrów.

Jednak jest dużo towarów, jakie mogą pomóc zwiększyć komfort w trakcie tego typu wycieczek. Świetnym przykładem produktu, który bez zarzutu sprawdza się w trakcie wypraw są liofilizaty. Nie jest to nazwa powszechnie znajoma. Pod powyższym sformułowaniem ukrywa się specyficznie przygotowana żywność, jakiej przygotowanie pochłania jedynie parę minut. Liofilizaty zajmują bardzo mało miejsca a także niewiele ważą. Z tej przyczyny spokojnie zmieszczą się w dowolnym bagażu. Przy tym istnieje bardzo wiele rodzajów tego typu produktów. Można znaleźć zarówno spaghetti czy zupę chińską. [
http://landersen.pl/sprzet-turystyczny/zywnosc-liofilizowana
Author: Chuck Feder
Source: http://www.flickr.com
Widać więc, że przebywając w dziczy wcale nie trzeba całkowicie odcinać się od wygody. Powyższe produkty wystarczy przyrządzić z wykorzystaniem gorącej wody. Oprócz wcześniej wspomnianych artykułów żywnościowych, powinno się w tym miejscu wspomnieć o kolejnym elemencie. Idzie bez wątpienia o śpiwory syntetyczne, śpiwory syntetyczneWspółczesne technologie sprawiają, iż produkty tego gatunku są w stanie mieć doskonałe atrybuty cieplne, zarazem ograniczając swoje rozmiary i wagę. Wystarczy poznać się z informacjami dotyczącymi tego gatunku towarów. Wykorzystane włókna będą miały większą wytrzymałość na wilgoć (w związku z tym nie nabrzmiewają i nie wzmagają wagi), a do tego mogą być wykorzystywane także w radykalnych warunkach. Co nadzwyczaj istotne – śpiwory syntetyczne mają szerokie opcje kompresji. Dzięki temu bez problemu pomieści się je w także nieduże plecaki.Koszty tego typu towarów wcale nie są wysokie – zarówno w supermarketach jak i e-sklepach da się nabywać zarówno tańsze, jak również nieco droższe modele. Bez wątpienia warto zainteresować się tą problematyką – szczególnie w trakcie planowania parodniowego wyjazdu za miasto.

Nagrania