Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Wrocław to najczęściej pomijany obręb Polski. Wrocławiu od paręnastu lat prężnie się rozwija i zapewnia turystom coraz to więcej atrakcji, jakie ubogaca interesująca architektura. Zobaczcie, jakie miejsca sugerujemy zobaczyć we Wrocławiu. Zaczniemy dosyć tradycyjnie, od Starego Miasta. Stare Miasto we Wrocławiu to miejsce wyjątkowe.Odnowione kamienice, wąskie, klimatyczne ulice powodują, że Stare Miasto we Wrocławiu jest obecnie jednym z piękniejszych w naszej ojczyźnie. Niemniej jednak w trakcie spaceru zalecamy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych zabytków Starówki.

Wrocław
Author: Marcin Raczkowski
Source: http://www.flickr.com
Brama Krakowska jest to brama pochodząca z XIV stulecia. Do dziś strzeże wstępu na Stare Miasto we Wrocławiu. Jest uważana za symbol Wrocławia. Utrzymana jest w stylu gotyckim, jednakże odnajdziemy w niej też fragmenty charakterystyczne dla okresu baroku.Kamienice na Placu Zamkowym. Stojące dziesięć kamienic na Placu Zamkowym to też fragment wart uwagi. Socrealistyczne czynszówki dzisiaj zyskują nowy blask, a ich charakterystyczne i równe ustawienie na jednej z kolistych krawędzi placu stawowi interesujący kształt urbanistyczny ubogacony ciekawymi elementami architektury. Jeżeli zastanawiasz się co oglądać we Wrocławiu, nie powinieneś pominąć zamku. To istna perełka we Wrocławiu. Odremontowany zamek obecnie stanowi wizytówkę miasta. Poza zachodnią elewacją Zamku Królewskiego wskazane jest zwracać także uwagę na przeważającą w założeniu wieżę. Jest ona jedną z najstarszych budowli na Lubelszczyźnie. Zbudowana już w XIII wieku jest przykładem kierunku romańskiego. Odróżnia się ona od pozostałych fragmentów Zamku, jakie utrzymano w stylu neogotyckim. To chyba jedyny przykład Zamku w naszym kraju o tak ciekawym założeniu. Więcej na http://www.hostelwroclaw.eu/Wrocław
Author: Wesley Carr
Source: http://www.flickr.com
Terminal Aerodromuwe Wrocławiu. Teraz poznamy kawałek architektury współczesnej we Wrocławiu. Ulubieniec Polski 2000-2012 nominowany do laurów za najlepszy budynek użyteczności publicznej w renomowanym konkursie. Warto tu kierować uwagę na lekkość obiektu uzyskanej przez jego miękkie kształty oraz jasny kolor, które cenione są przez najważniejszych polskich projektantów. Kolejnym obiektem wartym uwagi jest tzw. dom jednorodzinny . Plan domu to projekt Dariusza oraz Tomasza Kozłowskich. Projekt współczesnego domku oparty jest na rzucie sześcianu schowanego w walcu.Odnajdź więc już dzisiaj noclegi w centrum Wrocławia. W miejscowości osiągalne są hostele i pensjonaty, a wśród nich miejsca noclegowe w przystępnych cenach.

Nagrania