Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Na calutkim globie nie brak entuzjastów picia herbaty, pysznego napoju, który można przygotować na wiele sposobów. Należy powiedzieć, że poza walorami smakowymi napój ten ma do zaoferowania także dobroczynne składniki, które doskonale oddziałują na formę ciała i nastrój.


Herbata jako smaczne uzupełnienie posiłków

http://www.magiaorientu.com.pl/category/herbaty-klasyczne-zielone
Author: POSTI
Source: POSTI
Herbata okazuje się napojem, który może poszczycić się imponującą ilością wariantów oraz metod podania. Na półkach sklepów znaleźć można herbatkę czarną, zieloną, białą, czerwoną, jak także herbaty owocowe oraz o smaku ziołowym. Mają one postać herbatek w torebkach, jak też liści, z których przyrządza się smakowity napar. Przy tak bogatej gamie smaków i typów, każdy klient może znaleźć herbatę, jaka najlepiej sprosta jego gustom oraz kubkom smakowym. Warto pamiętać, że herbaty można smakować zarówno na zimno, jak i w postaci ciepłego naparu, stosując różne dodatki ulepszające smak. Do najpopularniejszych zaliczają się się cukier, soki owocowe, mleczko, plasterek cytryny, konfitury, lecz dużo osób gustuje też w smakowych syropach do herbaty.

Owocowe herbaty idealne o każdej porze roku

Interesującym smakiem oraz aromatem odznacza się herbatka owocowa, jaka występuje w różnych konfiguracjach. Ten rodzaj herbaty jest pyszny podany na gorąco, jak i w postaci herbaty mrożonej. Dzięki temu stanowi idealne uzupełnienie dowolnej pory roku. Zimą doskonale rozgrzewa, a w upały orzeźwia i chłodzi, doskonale kojąc pragnienie. Kupując herbatę owocową, należy sprawdzić, czy na pewno jest ona dobrej jakości. Warto pochylić się nad jej recepturą, aby sprawdzić, czy naprawdę to herbatka owocowa, a nie o smaku owoców. Zobacz naszą propozycję: herbaty owocowe.


Herbata wspomaga twą dietę

herbata
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak dobroczynne właściwości posiada klasyczna zielona herbata. Zawarte w niej składniki wspomagają zwalczanie wolnych rodników, opóźniają starzenie skóry, a także świetnie wspomagają przemianę materii i ułatwiają walkę z nagromadzonym tłuszczykiem. Zieloną herbatę także można spożywać podaną w wersji mrożonej i gorąco. Posiada ona tak mnogie walory, że z powodzeniem bywa stosowana jako składnik innych produktów żywnościowych, jak także kosmetyków. Podobnie jak w wypadku herbatek owocowych, warto kontrolować planowane zakupy, by nabyć prawdziwą oraz pyszną zieloną herbatkę.

Nagrania