Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Wypad do Polski? Większość podróżnych z Austrii, Hiszpanii, Kanady albo UK bez najmniejszego cienia wątpliwości pomyśli o akurat Krakowie. Wiadoma kwestia: Kraków to takie miasto, które było śliczne przed II wojną światową, a na szczęście nie zostało zniszczone przez Niemców albo Rosjan. Te wspaniałe miasta jak chociażby Gdańsk miały sporo mniej "szczęścia". A więc napiszmy nieco o Krakowie, może ktoś do tej pory nie odwiedził największego miasta na południu Polski, toteż nie za bardzo zna argumenty za tym, aby możliwie jak najszybciej udać się do niegdysiejszej stolicy tego kraju. Podstawowe pytanie: czy przewodnik po Krakowie będzie w naszym przypadku niezbędny?
Kraków
Author: Jonas Van den Eynde
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli całkowicie nie znamy Krakowa, lecz w czasie chodzenia nie chcielibyśmy niczego ważnego przeoczyć, jak najbardziej przewodnik to bardzo dobry wybór. No co jak co, lecz w żadnym wypadku licencjonowanymi przewodnikami nie są przypadkowi ludzie, zasadniczo są zapaleńcami, którzy byliby w stanie godzinami opowiadać o własnym mieście. Choć zwiedzanie Krakowa jest urocze, to jednakże nie samym poznawaniem zabytków żyje podróżnik. Może napiszemy trochę o rozrywkach jakie jest w stanie zaoferować nam Kraków? Niemało ich jest.
Zapamiętajmy, że choć Brytyjczycy bardzo często przesadzają, to jednakże w istocie życie nocne Krakowa jest fenomenalne. To przecież miasto kilkudziesięciu tysięcy studentów, a poza tym mówimy o bardzo dużym mieście, więc bądź co bądź akurat na nocne uciechy autentycznie nikt nie może narzekać. Warto zapamiętać, iż chociaż w bardzo wielu przypadkach mówi się, że Kraków jest niebezpieczny, to jednakże nie mówimy o mocno niebezpiecznej metropolii. Wojny kiboli są, ale raczej nie dotyczą przeciętnego przechodnia. Jeżeli bary bądź dyskoteki nie są dla nas, może przydałoby się iść do teatru? Zapamiętajmy, że krakowskie teatry w bardzo wielu przypadkach wystawiają wybitne sztuki, które naprawdę nie są nużące. Wiadomo: Kraków trochę kojarzy się ze snobizmem, lecz takie postrzeganie tego niezwykłego miasta zdecydowanie nie ma sensu. W sumie nawet kilka godzin w Krakowie to fajna okazja do tego by miło urozmaicić sobie życie, choć należałoby posiedzieć przynajmniej trzy nocki.

Więcej informacji: przewodnik po Krakowie
Tags: 

Nagrania