Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Tez, jakie tyczą się żywienia kotów jest prawdopodobnie tyle, co właścicieli tychże zwierząt i weterynarzy, nawet naukowcy nie do końca są zgodni, który rodzaj karmienia jest optymalny. Zwierzęta, tak jak i ludzie różnią się od siebie, a właściciele mają różne możliwości finansowe, dlatego też za każdym razem należy dobrać dietę, która będzie optymalna dla naszego pupila, a zarazem nas nie zrujnuje.

Sporo osób powtarza, że posiłek w formie karmy gotowej jest drogie. Nie jest to całkowicie prawdą, gdyż poprawnie zbilansowany pokarm będzie w większym stopniu wydajny i starczy na dłużej.

kot w kojcu
Author: Rocky Mountain Feline Rescu
Source: http://www.flickr.com
Niesłychanie ważne jest pamiętać o tym, by kot miał nieprzerwany dostęp do czystejoraz świeżej wody. Aby miał siłę sprostać codziennym wyzwaniom chce również kompletnej diety wspierającej jego wigor. W tym przypadku ważne jest by karma dla kotów była prawidłowo dobrana i zbilansowana. Koty spożywają przynajmniej cztery raz dziennie, jednak da się zauważyć, że do swojej miski podchodzą kilkanaście razy. Potrzebują w swojej diecie szczególnych składników zawartych jedynie tkankach zwierzęcych dlatego mówi się, że koty to bezlitośni mięsożercy. To jednakże nie wyklucza podawania im składników roślinnych. Wykorzystują pozytywnie skrobię roślinną jako źródło werwy. Istnieją dwa rodzaje pożywienia dla kotów: sucha oraz zwilgotniała karma dla kotów.

Trudno bezspornie orzec, który z tych pokarmów jest górujący dla naszego kompana. Większość posiadaczy stosuje formę mieszaną, co hartuje kota do tak samo mokrych jak i suchych pokarmów. Kupując pożywienie jakim jest karma dla kotów należy dokładnie czytać etykiety zamieszczone na odwrocie opakowania wyrobu. Dobra karma - przetestuj w promocji pojemnik na karmę dla psa-> superzoomarket.com/miski-pojemniki-na-karme-dla-psow - jest znacznie lepiej zaprezentowana, obejmuje m.in. mączkę z kurczaka, kukurydzę i dodatkowo mączka kukurydziana, tłuszcz z kurczaka, naturalne aromaty, witaminy i mikroelementy.Każdy właściciel wybierając tryb karmienia swojego zwierzęcia powinien ją dopasować zarówno do gustu i potrzeb swojego czworonożnego przyjaciela jak i do prywatnych możliwości finansowych. Nie bez powodu mówi się w takim razie, iż karmienie zwierząt jest zadaniem nieco skomplikowanym.

Nagrania