Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Szacuje się, że każdego lata odwiedza go parę milionów turystów, lecz zapomnieć nie można o tym, że w mieście każdego dnia żyje i pracuje blisko milion obywateli. I turyści i mieszkańcy gdzieś muszą robić codzienne zakupy, nie można się więc dziwić, że na terenie miasta zostało wybudowanych parę większych centrów handlowych, działa kilkanaście małych i dużych placów targowych i sporo osiedlowych sklepików.
Kraków
Author: Radomir Cernoch
Source: http://www.flickr.com
Handlowe centra otwarte są wszystkie dni w tygodniu, niekiedy do godzin nocnych. Te duże posiadają praktycznie wszystko, co potrzebne, żeby można w nich było przebywać pół dnia. Najważniejszą rzeczą są oczywiście sklepy, z reguły w tego typu centrum (nasza strona) będzie się znajdował jakiś większy hipermarket, w niektórych zlokalizowano również markety techniczne. Uzupełnieniem są mniejsze sklepy i salony, w których nabyć można w zasadzie wszystko, od ubrań i butów, poprzez ekskluzywne kosmetyki i biżuterię, a na wyrobach dla dzieci kończąc. Oczywiście braknąć nie może czegoś dla ciała i ducha, na głodnych czeka kilka restauracji, kawiarni i lodziarni, no i rzecz jasna wielosalowe kino (wszystko co musisz wiedzieć na temat oferty na stronie king-square.pl).
Największe powierzchniowo centrum handlowe w Krakowie znajduje się na południu Krakowa, w pobliżu kolejowej stacji Bonarka. Centrum to posiada całkowitą powierzchnię ponad 200 tysięcy metrów kwadratowych, a liczba lokali w nim położonych wynosi ponad 250. O połowę mniejsza, lecz z bardzo podobną ilością sklepów, jest Galeria Krakowska. Leży ona w zasadzie w samym centrum, niedaleko dworca autobusowego i kolejowego. Z
Kraków
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
peronów jest bezpośrednie wejście do galerii, więc opuszczając pociąg można w zasadzie bez zatrzymywania się przystąpić do zakupów.

Także w centrum, tuż przy samej Wiśle znajduje się Galeria Kazimierz, w niej ilość sklepów to tylko 160, lecz jest to jedno z najchętniej odwiedzanych centrów handlowych w Krakowie. Spora ilość ludzi wybiera także mniej rozległe sklepy, takie jak Plaza, Solvay Park czy M1.

Nagrania