Strona dla pasjonatów przyrody, a przede wszystkim ptaków!

Kaszuby
Author: glencharnoch
Source: www.flickr.com
Kaszuby są takim regionem naszego kraju, który w kontekście turystycznym przez wiele lat był niedoceniony. W ostatnich latach władze regionu kaszubskiego robią wiele, by pokazać piękno tegoż miejsca. Trzeba przyznać, że robią to bardzo skutecznie, ponieważ Kaszuby zaczynają przyciągać rzesze globtroterów z całej Polski. Warto tutaj przyjeżdżać z kilku powodów. Każdy zakątek tegoż regionu jest w stanie urzec nas swoimi pięknymi krajobrazami.

Pełne uroku rzeczki jak i jeziora to tylko część, czym Kaszuby są w stanie przekonać do siebie. Oprócz tego ten region ma do zaprezentowania wyjątkowo ciekawą architekturę, której nie ma co szukać w innych regionach Polski.dom
Author: urloplany.pl
Source: http://www.flickr.com
Kaszuby odwiedzane są przez wczasowiczów przede wszystkim w celu błogiego wypoczynku. Jest to idealne miejsce do takiej formy odpoczynku, ponieważ nie brak tutaj jezior jak również dziewiczych obszarów, w które jak dotąd człowiek nad zbyt nie ingerował swą aktywnością. Jednym z zakątków, który jest objętych szczególną ochroną jest Wdzydzki Park Krajobrazowy, którego założono dokładnie 30 lat temu. Najważniejszymi cechami parku są właśnie jeziora oraz obszary leśne, które znajdują się wokoło nich. W Wdzydzkim Parku możemy podziwiać też czterdzieści gatunków roślin, które znajdują się pod ochroną. Można tu spotkać również stada bobrów jak również i sto trzydzieści innych gatunków zwierząt.

Kaszuby przez lata były tak cudowne, ale nie wykorzystywały swego bogactwa z racji skromnej bazy turystyczno-noclegowej. Goście nie mieli gdzie się zatrzymywać i przez to ich liczba nie była duża. Baza noclegowa w ostatnich latach została o wiele bardziej rozbudowana, dlatego też dziś noclegi na Kaszubach nie stanowią jakiegokolwiek kłopotu. Wystarczy tylko zajrzeć na witryny internetowe i zrobić rezerwacje. Olbrzymim zainteresowaniem mogą się poszczycić przede wszystkim domki wypoczynkowe, które zlokalizowane są nieopodal jezior. W nich możemy zażywać kąpieli oraz opalać się na cudownych plażach. W okresie letnim miejsca te zawsze są zarezerwowane, stąd też o nocleg należy starać się z kilkutygodniowym, jak nie paromiesięczny wyprzedzeniem.

Kiedy szukacie ciekawych ofert domków to warto odwiedzić www.domki-letniskowe.pl/domki-letniskowe-pomorskie-kaszuby, gdzie jest spory wybór.

Nagrania